Карантинні поради: як зберігати продукти так, щоб вони довго не псувалися

Карантинні поради: як зберігати продукти так, щоб вони довго не псувалися

Фото: Pexels

Виявляється, не всім продуктам потрібен холодильник.

В умовах карантину спеціалісти радять ходити до магазину із чітким списком та не частіше, ніж раз на тиждень. Про те, як дати раду усім цим харчам і зберегти статус доброї господині або господаря, в якого ніщо не пропаде, в сюжеті ТСН 19:30.

Період панічних закупівель минув. Якщо ви обмежили свої походи в магазин до одного на тиждень та навчилися планувати, чого скільки з'їсте, питання "як це зберегти свіжим протягом тижня?" все ще лишається!

Найгірша ситуація з овочами-фруктами.
Холодильник завжди має бути чистим. Чим менше бактерій всередині, тим ціліші продукти. Ми звикли, прийшовши з супермаркету, всі покупки класти в холодильник. Виявляється, далеко не всім овочам та фруктам підходить холод.

Картопля швидко псується в пластиковому пакеті. При сонячному світлі вона позеленіє і проросте. Їсти таку не можна. Якщо поряд покласти цибулю, це буде каталізатором гниття. А от яблука по сусідству вбережуть картоплю від неприємностей. Зберігати рекомендують в темному прохолодному місці.

Харчування на карантині: як вберегти закуплені про запас продукти

Харчування на карантині: як вберегти закуплені про запас продукти

Цибулю справді краще зберігати в капронових колготах, як робили це наші бабусі. Так вона житиме до 8 місяців. Але є умова: треба її покласти у темне і прохолодне місце.

Часник краще зберігати в паперовому пакеті і цілим, бо окремі зубчики псуються через 3 – 10 днів. Гриби можна зберігати в холодильнику, але не мийте їх раніше, ніж збираєтесь з’їсти. Краще покладіть в паперовий пакет разом з петрушкою, тоді вони зберігатимуться довше.

Зелень після покупки мити можна, і навіть треба. Залишки вологи приберіть паперовим рушником і насолоджуйтесь хрусткою зеленню, яку можна тримати в холодильнику.

Лишилася половина авокадо? Аби фрукт не зіпсувався та не потемнів, можна збризнути  його лимонним соком.
Банани швидко псуються, але якщо ви завернете ніжку в фольгу або плівку, темнітимуть довше. Надрізаний лимон можна також загорнути у фольгу або просто присипати сіллю. 

Помідори, перець та огірки теж не люблять холоду. Помідор, наприклад, втрачає свій смак, перець швидше псується. Овочі рекомендують зберігати в паперових пакетах при кімнатній температурі.

Якщо термін придатності молока спливає, закип’ятіть його із додаванням дрібки солі. Або простіше: розлийте в формочки для льоду, заморозьте та кидайте щоранку в каву.


Кореспондентка ТСН Марія Шевченко

Повʼязані теми:

Наступна публікація