Кілометрові стовпи попелу та ріки лави: які вулкани дивують моторошною красою виверження

1783 року Ісландію сколихнуло смертельне виверження Лакі.

1783 року 8 червня Ісландію сколихнуло смертельне виверження вулкану Лакі, яке тривало багато місяців.

Тоді, активність гори на півдні країни спричинила масову загибель місцевих мешканців та худоби.

Через отруєне сполуками фтору та діоксиду сірки повітря загинули більше 50% худоби.

А величезні маси води від розтопленого лавою льоду спричинили масштабні повені. Вода викликала голод, який призвів до загибелі приблизно 10 тисяч осіб, тобто близько 20% населення країни.

Згадуючи про вражаюче за руйнуванням та силою виверження вулкану в Ісландії, ТСН.ua вирішив пригадати низку видовищних вивержень, які сталися нещодавно. 

1

Ісландія

За останній час вулкан висотою 1666 метрів вивергався двічі - 20 березня і 15 квітня 2010 року. Квітневе виверження було настільки небезпечним, що спричинило закриття повітряного простору частини Європи і скасування великої кількості авіарейсів.

Вулкан розташований на льодовику, а виверження активізувало його таяння. Через це влада була змушена евакуювати сотні людей із сусідніх населених пунктів.

вулкан Ейяфйотль
Getty Images

2

Мексика

Вулкан заввишки 5452 м є одним з найактивніших живих вулканів світу. Він розташований лише за 64 кілометрів на південний схід від столиці Мексики міста Мехіко.

Його активність почала спостерігатися 31 серпня 2011 року. Останнє виверження було зафіксовано 26 березня 2016 року, коли Попо викинув у повітря кілометровий стовп попелу.

Popocatepetl TimeLapse 2012 from Oscar Hernandez on Vimeo.

3

Чилі

Стратовулкан заввишки 2847 метрів почав виявляти активність у 2010 році. Тоді вулкан вивергав гази з невеликою кількістю попелу, які досягали висоти 700 м.

Вже у березні 2015 року вулкан почав викидати лаву та попіл на висоту 1 км. Востаннє активність Вільярріки було зафіксовано на початку травня 2016 року.

вулкан Вільярріка
Reuters

 

4

Еквадор

Тунґурауа - активний вулкан заввишки 5023 метри, розташований в Еквадорських Андах, на території національного парку Санґай. Вулкан став активним 1999 року, а найбільші виверження було зафіксовані у 2006 та 2008 роках.

Та у березні 2016 року вулкан знову демонстрував "характер", викидаючи лаву та каміння.

вулкан Тунґурауа
Getty Images

5

Японія, острів Кюсю

Сакурадзіма - активний вулкан заввишки 1117  метрів, тому над ним майже завжди стоїть хмара диму. Вулкан часто відвідують туристи, тому там навіть зробили центр, присвячений попереднім виверженням Сакурадзіми.

Зокрема, він активно прокидався у березні 2009 року та 18 серпня 2013 року.

Утім, найсвіжіше виверження вулкана відбулося у лютому 2016. Тоді він раптово викинув у повітря на висоту два кілометри розпечену лаву. Прямої небезпеки для людей не було, однак за 50 кілометрів від гори розташована атомна електростанція "Сендай". Тому місцеві жителі боялися, що може статися справжня катастрофа.

Вулкан у Японії
Reuters

6

Нікарагуа 

Вулкан має висоту 1297 метрів та є одним із головних символів країни. Його часто зображують на поштових марках та рекламних проспектах.

1 грудня 2015 року розпочалося перше за 110 років виверження Момотомби, активність якого 1610 року змусила перенести ціле місто. Гора вивергала великі хмари газу і попелу, що можна було спостерігати із села Папалональ.

Фото дня 3 грудня_1
Reuters

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів