Китайці не попередили смертника про страту з міркувань гуманності

В Китаї стратять громадянина Великобританії, якого з "благородних" міркувань не повідомляють про дату виконання смертної кари.

Британського громадянина Акмаль Шейха, засудженого в Китаї до смерті за контрабанду героїну, не попередили про час страти. Як стверджує правозахисна організація Reprieve, йому повідомлять про це тільки за 24 години до виконання вироку. Причиною такого рішення китайці називають "гуманні міркування".

Страта Акмаль Шейха призначена на ранок вівторка 29 грудня. У понеділок з ним сподіваються зустрітися його родичі, тоді ж йому повідомлять про майбутнє виконання вироку.

Родичі засудженого, як і офіційна британська влада, продовжують сподіватися на помилування. Керівник Reprieve висловив надію, що китайська влада не попередили Акмаль Шейха про час виконання вироку, оскільки збирається скасувати страту.

Акмаль Шейх був арештований в Урумчі у вересні 2007 року за звинуваченням у контрабанді наркотиків.

Правозахисники стверджують, що його обдурили наркоторговці: як розповіли в Reprieve, засуджений думав, що їде до Китаю на запис музичної композиції. За словами правозахисників, злочинці скористалися тим, що Акмаль Шейх страждає на психічні розлади.

Родичі засудженого та британські офіційні особи, у тому числі прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун, неодноразово зверталися до китайської влади з проханнями про помилування, однак Верховний суд КНР затвердив смертний вирок.
 

Читайте також:

Китай визначив найсильніші армії світу: Росія увійшла до трійці

Контрабандисти прорили 300-метровий тунель з Мексики до США

Бабуся нагодувала 3-річного онука пиріжками з гашишем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: