Китайці святкують день "розумних яєць"

Сьогодні китайці весь день намагатимуться поставити яйця вертикально. На того, кому це вдастся, чекає успіх.

яйця
ТСН
Китайці відзначають День середини весни за традиційним календарем, більше відомий на Заході, як весняне рівнодення. У народі його звуть "святом розумних яєць", оскільки цього дня куряче яйце з легкістю можна поставити вертикально.

Пояснюють феномен тим, що в період рівнодення вектори прискорення Землі довкола своєї осі і довкола Сонця врівноважують один одного, створюючи ідеальний баланс для стояння яйця "по стійці струнко". Деякі вчені сперечаються з цим твердженням.

"Для цього дійства ідеально підходить чотириденне яйце. Щоб воно трималося вертикально, його треба злегка розкрутити довкола своєї осі", - розповіла китаянка Лінь. "Вважається, що тих, хто зумів поставити яйце вертикально, до кінця року супроводжуватиме успіх", - відзначила вона.

Свято означає початок посівних робіт, і селяни напередодні просять Небеса, щоб молоді рослини не вбила посуха. Цього року КНР вже серйозно постраждала від неї. У багатьох регіонах країни опадів не було більше 100 днів. Під загрозою опинилася озимина на третині родючих земель республіки, майже 5 мільйонів людей втратили доступ до питної води.

Читайте також:

Математики відзначають день числа "Пі"

В Індії пройшов Фестиваль кольорів

У Львові відбулося Свято шоколаду

Керівники держави вшанували Тараса Шевченка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: