Класика ХХІ століття: в Італії відбувся симфонічний концерт із роботом-диригентом

Музиканти кажуть про цікавий досвід, але не більше.

В італійському місті Піза відбувся незвичний концерт. Відомі оперні арії та сонати в концертній залі професійні музиканти виконували під пильним наглядом білого андроїда, ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

Всесвітньо відомому тенору Андреа Бокеллі знадобилася залізна витримка, аби розпочати арію з таким диригентом. "Цей вечір – переворот у роботехніці. Він демонструє, наскільки легко, інтуїтивно робот може навчитися нових програм", - радіє генеральний директор компанії-розробника Ульріх Спісшофер.

ВідеоМузикальний андроїд: у Пізі відбувся концерт, яким диригував робот

Професійний диригент оркестру філармонії Андреа Коломбіні сміється, що навчати робота неважко – з людиною було б більше мороки. "Пішов якийсь час на те, аби зрозуміти, як він рухається. Після того все пішло, як по маслу. Надзвичайно гнучкі руки, неймовірні, це абсолютна фантастика. І техніки допомагали нам зробити все ідеально – довжину, час кожного жесту. Це ж дуже важливо", - пояснив він.

Щоправда, музиканти відзначають, що з механічним диригентом і виконання буде механічне. "Досвід цікавий, але на жаль, жодного місця для імпровізації. Ні, не думаю, що це наше майбутнє", - зізнався віолончеліст Бред Репп. Але оскільки японського робота-скрипаля представили широкому загалу ще десять років тому, вже незабаром слід чекати першого цілком електронного оркестру – залишається тільки вигадати робота-критика, який напише на нього відгук.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар