Колонії у світі

Список сучасних колоній складається переважно з островів.


За повідомленням ООН, на сьогодні у світі нароховується 16 територій, які залишаються спадщиною колоніальної системи. Зокрема, це – Американське Самоа, Ангілья (два острови в складі Антільських островів), Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Віргінські острови США, острів Гуам, Гібралтар, Західна Сахара, Кайманові острови, острів Монтсеррат, острів Святої Єлени, острови Тьоркс і Кайкос, Нова Каледонія, острів Піткерн, острови Токелау і Фолклендські острови.

Цими територіми керують Великобританія, США, Нова Зеландія і Франція. Історія цих колоній різна як і управління ними сьогодні.

На час створення ООН (1945) третина усього населення світу жила на територіях, що були несамостійними і підчинялися колоніальним державам.

У 1960 році була прийнята Декларація ООН про надання незалежності колоніям і народам, що пропонувала декілька варіантів самовизначення: від проголошення незалежності до вільної асоціації з керуючими державами чи повного об’єднання з ними. Після цієї Декларації на карті світу з’явилося понад 80 нових держав.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: