Ісландія залучила до написання конституції користувачів соціальних мереж.
Влада Ісландії вирішила провести цікивй експеримент у створенні конституції. Проект головного закону країни не просто винесено на загальний розгляд, а взяти участь у його створені закликали громадян.
Для цього були створені спеціальна група в Facebook, аккаунт на Twitter, а також канал на YouTube і сторінка на фотохостингу Flickr.
Саме на цих соціальних майданчиках, а не на спеціально запущеному сайті, жителі Ісландії, а також всі бажаючі можуть залишати свої коментарі та побажання щодо проекту нової конституції країни.
І хоча досвід Ісландії вже названо першою спробою використовувати модель краудсорсінгу, коли група незв'язаних між собою людей спільно працює над вирішенням однієї проблеми, автори проекту вважають це не зовсім вірним.
"Просто для роз'яснення. Етап, на якому ми зараз знаходимося, краще назвати вправою у відкритій демократії і прозорості, а не краудсорсінгом", - наголошується на сторінці проекту в мережі Facebook.
Для участі в проекті було відібрано спочатку 950 громадян країни, з яких потім було вибрано 25 осіб. Саме ця команда і займається зараз взаємодією з інтернет-користувачами в соцмережах.
Побажання коментаторів, безумовно, будуть враховуватися, але це не означає, що ті чи інші статті конституції будуть написані повністю під диктовку мережевої громадськості країни.
"Однокласники" дозволили користувачам завантажувати музику
Вчені: соціальні мережі не в змозі стимулювати дружбу