Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Користувачі Мережі ламають голову над зоровою оманою, що змінює сприйняття кольорів

Кольори можуть залишатись спотвореними протягом багатьох днів.

В Інтернеті захопились хитрим оптичним ефектом, через який чорно-білі смуги здаються кольоровими.

Про це повідомляє Indy100.

Для того, щоб відчути ефект на собі, достатньо протягом трьох хвилин дивитись на кольорові смуги, а потім перевести погляд на чорно-білі. Вони будуть здаватись рожевими, хоча деякі люди бачать і їх червоними та зеленими.

зорова омана змінює сприйняття кольорів_1
Wikimedia Commons

зорова омана змінює сприйняття кольорів_2
Wikimedia Commons

Як зазначається, це пов’язано з ефектом МакКолоф, названим на честь дослідниці. Уперше його відкрили 1975 року. Зараз вчені вважають, що явище пов’язане з чутливими нейронами у корі головного мозку.

Після експерименту МакКолоф деякі учасники ще протягом п’яти днів бачили кольори спотвореними, а деякі і через три місяці відчували наслідки ефекту.

Нагадаємо, британське видання Metro опублікувало зображення, яке створює оптичну ілюзію для нашого мозку. Глядачам запропонували глянути на картинку та сказати, якого кольору серця на ній вони бачать.

ВідеоУ Бразилії люди зафіксували рідкісний природний феномен із сонцем

У небі над бразильським штатом Санта-Катаріна зійшло сонце у райдужному колі. Деяких жителів оптична ілюзія неабияк налякала. Унікальне явище вони кинулися фотографувати, і знімки просто підірвали мережу. Науковці сонячний фокус давно пояснили.

У Бразилії люди зафіксували рідкісний природний феномен із сонцем

Залиште свій коментар

Вибір редакції