Королева Британії отримала подарунок на 8 березня

На 8 березня навіть королевам роблять подарунки. І звичайно вони – королівські.

На 8 березня королева Британії Єлизавета ІІ отримала нову державну карету, яка має назву "Британія". Подарунок важить 3 тони, прикрашений 24 діамантами та 130 сапфірами.

Державна карета Сполученого королівства носить особливий статус та використовується монархом лише у найурочистіших випадках.

Наприклад, для щорічного вояжа з Букінгемського палацу до Вестмінстерського на відкриття нової сесії парламенту. Каретою також можуть користуватися й особи королівської родини, але тільки під час урочистого весілля для прибуття на обряд вінчання.

Попередню карета британських монархів, що мала статус державної, було виготовлено близько 200 років тому. Нову карету збудовано у майстернях австралійського Сіднею. Її вартість складає 1 мільйон доларів.

Єлизавета ІІ є главою держави Австралійський союз, а мешканці Австралії вважаються її підданими.

Всередині карети знаходиться капсула, котра відображає історію Великої Британії. В неї вкладений шматок дерев’яного флагманського корабля короля Генріха VIII "Мері Роуз", мушкетна куля з поля битви Ватерлоо та фрагмент знаменитого бомбардувальника Другої світової війни "Ланкастер".

Хоча карету побудовано в традиційному стилі епохи французького короля Людовіка ХIV, при її створенні використовувалися й новітні технології.

Так, вікна підіймаються й опускаються за допомогою електродвигуна, у карети гідравлічна підвіска, а сидіння підігріваються у разі необхідності.

Читайте також:

Про що мріють жінки-політики: VIP-подарунки на 8 березня

Ющенко і Тимошенко привітали жінок зі святом 8 Березня

На честь 8 березня усі жінки Туркменії отримали по 14 доларів

Басков подарував коханій декоративну собаку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: