Космонавти примудряються контрабандою у скафандрі провезти в космос сало і коньяк

Дата публікації
Перегляди
3578
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Космонавти примудряються контрабандою у скафандрі провезти в космос сало і коньяк

Кожен космонавт на удачу висаджує дерево, переглядає з початку і до титрів "Біле сонце пустелі

Космонавти через ризиковану професію стали одними з найзабобонніших людей

Космічні люди, починаючи просто від батька-засновника сучасної космонавтики, - найзабобонніші серед землян. Без пари копійок у кишені геть нічого не починав Сергій Корольов, без висадженого дерева жоден із космонавтів не одягає скафандра. А тепер до космічної справи долучилися ще й церковні отці, йдеться в "Новинах 2+2".

Батько радянської космонавтики, який успішно запустив на орбіту та повернув з неї 11 космонавтів, Сергій Корольов був людиною забобонною. Він вірив у фартовість свого улюбленого драпового пальта та дві щасливі монети по копійці. Саме їх він шукав, але не знайшов, коли їхав до лікарні на, здавалось би, легку операцію.

"Ввели додаткову дозу наркозу, але непідготовлене хворе серце не витримало такої дози і він помер прямо на операційному столі", - розповідає історик.

Читайте також: Земля в ілюмінаторі: світ відзначає День космонавтики

За життя Корольов не любив понеділків. Перші три роки на Байконурі вони, з подачі генконструктора, були нестартовими. А в авіації і до нині нельотні. Найчорніший же день в історії для підкорювачів неба - 24 жовтня. Саме цього дня на космодромі під час випробовування балістичної ракети Р16 сталась трагедія, загинуло понад сім десятків людей, серед них маршал Недєлін.

Серед залізних традицій Байконуру: кожен космонавт на удачу висаджує дерево, переглядає з початку і до титрів "Біле сонце пустелі" (саме його після трагічного польоту Комарова та перед своїм успішним дивився екіпаж Георгія Берегового) та залишає автограф на дверях свого номера у готелі. На старт підкорювачів Космосу проводжають під їхній гімн - пісню "Земля в ілюмінаторі". Серед умовно нових традицій, прямісінько перед стартом батюшка освячує не лише космонавтів, а й безпілотні ракетоносії.

"Батюшку не просто допускають, батюшка має звання – заслужений випробовувач космічної техніки", - розповідає космонавт.

Проте успішність місії - це не лише старт чи приземлення. Щоб далеко від Землі перебувати у доброму гуморі, що не менш важливо для роботи, космонавти завели традицію переправляти у скафандрі на Міжнародну Космічну Станцію контрабанду! Хтось - шматочок сала та огірки, а дехто примудряється пронести і коньяк!

"Ті люди, які їх готують до польоту, вони ж чудово розуміють, куди вони летять… Хто буде карати героїв?", - каже співробітник музею ім. Корольова.

Космонавти примудряються контрабандою у скафандрі провезти в космос сало і коньяк

Космонавти примудряються контрабандою у скафандрі провезти в космос сало і коньяк
Наступна публікація