Коти, роги лося та диван допоможуть: як визначити на око дистанцію, що захистить від коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами.

Однією з рекомендацій для запобігання інфікування коронавірусом є дотримання соціальної дистанції – тобто нам ВООЗ рекомендує стояти одне від одного на відстані 2 метрів.

Чому? А тому, що коли хтось кашляє або чхає, з його носа чи рота на вас, якщо ви стоїте близько, потрапляють невеликі краплі рідини. Відповідно ви можете ці краплі вдихнути, а та людина може бути інфікована коронавірусом. Таким чином і передається та шириться світом COVID-19.

Як повідомляє CNN, експерт з інфекційних хвороб університету Вандербільта Вільям Шаффнер пояснив, що правило "відстані 6 футів (2 метрів)" виникло з досліджень фізіології дихання.

"Відстань 3-6 футів один від одного називається зоною дихання. Отже, якщо ви стоїте на відстані від 3 до 6 футів від мене, ви можете добре вдихнути частину того, що я видихаю. І, звичайно, якщо у мене є вірус, він буде і у вас", - сказав Шаффнер.

Але як же людині вирахувати (оцінити на око), яка це саме відстань – ці 2 метри. Для цього CNN Health на прикладах зовнішнього вигляду звичайних речей показав, який вигляд може мати ця дистанція.

Отже, наводимо цей список тварин, людей і речей, про які ви маєте пам’ятати, щоб оцінити на око необхідну відстань від інших людей. На прикладах довжина зазначена у фунтах (6 фунтів - це орієнтовно 2 метра).

Два золотистих ретривери, які стоять один за одним – "ніс до хвоста"

Середній золотистий ретривер має довжину тіла від 94 до 107 см. Дві такі собаки повинні складати близько 2 метрів.

Коронавірус Соціальна дистанція_1
CNN

Чоловік у капелюсі

Середній зріст дорослого чоловіка становить десь 180 см, а якщо на ньому буде капелюх як у Лінкольна, він стане вищим і буде навіть трохи перевищувати відстань, якої радять дотримуватися.

Коронавірус Соціальна дистанція_2
CNN

Середній седан

Подумайте про ширину вашого автомобіля, намагаючись уявити відповідну відстань - середній великий седан саме має ширину приблизно у 2 метри.

Коронавірус Соціальна дистанція_3
CNN

Диван

Стандартний диван на три місця може бути завдовжки до 2 метрів - це означає, що ви і людина, що сидить на іншому кінці, напевно, недостатньо далеко одне від одного.

Коронавірус Соціальна дистанція_4
CNN

Стіл їдальні

Спробуйте уявити, що ви та ваш друг сидите навпроти за одним вишуканим обіднім столом - деякі з них можуть досягати саме 2 метрів у довжину.

Коронавірус Соціальна дистанція_5
CNN

Довжина матраца

Довжина ліжок орієнтовно становить близько 182-200 см.

Коронавірус Соціальна дистанція_6
CNN

Роги лося

Лось виростає в середньому від 152 до 200 см у висоту. Ця висота не включає його роги, які можуть впоперек досягати відстані до 2 метрів.

Коронавірус Соціальна дистанція_7
CNN

Два дорослі коти

Любителям кішок може бути легко зробити це порівняння: два дорослі коти-самці мають довжину по 90 см кожен від голови до кінчиків хвостів. А отже разом вони будуть становити майже 2 метри.

Коронавірус Соціальна дистанція_8
CNN

Двері

Довжина середніх сучасних дверей трохи більша за 2 метри.

Коронавірус Соціальна дистанція_9
CNN

Ванна

Деякі ванни мають довжину до 2 метрів.

Коронавірус Соціальна дистанція_10
CNN

Дослухаючись до цих запобіжних заходів, ви маєте більше шансів захистити себе та інших людей не лише від коронавірусу, але й від застуди та грипу.

Раніше повідомлялося, що дедалі більше лікарів підозрюють, що для багатьох пацієнтів першим симптомом нової коронавірусної інфекції COVID-19 – ще до кашлю або лихоманки – може бути втрата смаку, нюху або усього разом

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції