Коти виявилися дурнішими за птахів

Експерименти з домашніми кішками виявили, що їх інтелект нижчий за інтелект ворон, папуг чи граків.

Нове дослідження виявило, що кішки є дурнішими за птахів. Ці тварини не здатні усвідомлювати концепцію причинно-наслідкового зв'язку між фізичними об'єктами, як це роблять, наприклад, ворони і папуги.

Кішкам пропонувалися ласощі, прив'язані до мотузки. Самі дотягнутися до їжі вони не могли і, щоб добути смачненьке, повинні були здогадатися потягнути за мотузку. У дослідженні брали участь 15 домашніх кішок (Felis catus) узятих з притулків для домашніх тварин.

На першому етапі дослідження була одна мотузка, прив'язана до їжі. З цим завданням всі кішки впоралися досить швидкий і успішно. На другому етапі перед кішками клали дві паралельні нитки, одна з яких була прив'язана до їжі, а інша - ні. Численні повторні досліди дозволили встановити, що в цьому випадку кішки вибирали мотузки випадково.

На третьому етапі мотузки були перехрещені. В результаті одна з кішок стабільно обирала невірну мотузку, а результати останніх 14 тварин знову носили випадковий характер.

За словами дослідників, нові результати вказують на те, що домашні кішки не здатні встановлювати причинно-наслідковий зв'язок між фізичними об'єктами. При цьому вчені відзначають, що маленькі діти і голуби також нездатні встановити даний зв'язок.

Нещодавно дослідники встановили, що інтелект граків можна порівняти з інтелектом мавп. У серії тестів птахи продемонстрували навики виготовлення гачків для отримання їжі, а також здатність розуміти, що таке вага і геометрична форма предметів.

Читайте також:

В найстарішого дуба України з'явився правнук

Шахрай продавав у кримських потягах жаб'ячу ікру

На узбережжі Ла-Маншу знайшли скелет лох-неського чудовиська

В США зграя білок краде з кладовища прапори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: