Кожен 4-ий житель США не читає книг

Чверть американців не прочитали за рік жодної книги. Про це свідчать результати опитування. Чому американці перестають читати?

книги (Фото: imagemarket.ru)
Найбільш затребуваними серед американських читачів опинилися модна белетристика й релігійна література (Фото: imagemarket.ru)
Кожен четвертий житель США визнав, що за минулий рік не прочитав жодної книги. Такі дані опитування Associated Press-Ipsos, опубліковані у вівторок.
Серед тих, хто протягом останніх 12 місяців прочитав хоч одну книгу, більшість складають жінки та люди похилого віку. Найбільш затребуваними серед американських читачів опинилися модна белетристика й релігійна література. Найменший попит мають поезія та класична література.

За 12 місяців, свідчать дані опитування, середньостатистичний американець прочитує 4 книги. У 2005 році подібне опитування, що проводилося Gallup, показало, що американці за рік прочитують в середньому 5 книг. У 1999 році цей показник дорівнював 10.

Падіння інтересу до книг, на думку соціологів, пов'язане, в першу чергу, з доступністю Інтернету, що зростає, а також зі зсувом пріоритетів читачів у бік інших видів друкарської продукції - газет і журналів.

У той же час, відзначають автори дослідження, було б помилкою говорити про повсюдне зниження інтересу до читання серед американців. Значна частка респондентів, що взяли участь в останньому опитуванні, заявила, що прочитують протягом року декілька десятків книг.

Якщо скоротити вибірку, виключивши з неї „респондентів, що не читають” вийде, що на одного американця доводиться 7 прочитаних за рік книг. При цьому жінки в середньому прочитували 9 книг, а чоловіки 7.

Інтерес до читання, відзначають автори дослідження, знаходиться в прямій залежності від рівня освіти та доходів. Серед американців, що закінчили як мінімум коледж і мають дохід не нижче середнього, активних читачів виявилося більш всього.

Активність читання, свідчать результати опитування, також залежить і від політичних поглядів - серед лібералів і членів Демократичної партії прихильників книг виявилося трохи більше, ніж серед консерваторів або республіканців.

книги (Фото: imagemarket.ru)
Інтерес до читання знаходиться в прямій залежності від рівня освіти та доходів (Фото: imagemarket.ru)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: