Криза змусила якудза стати в чергу за виплатами з безробіття

Криза, якої зазнала економіка Японії, скоротила доходи, що отримують якудза від ринків нерухомості і будівництва.

02_kgb
(Фото: Архів)
Рецесія, в яку вступила економіка Японії, скоротила доходи, що отримують якудза, - місцева мафія - від ринків нерухомості і будівництва. Крім того, посилювання законів щодо злочинних угрупувань негативно позначилося на таких традиційних "дійних коровах" якудза, як проституція і лихварство.

Зіткнувшись з кризою, японські гангстери знайшли нове джерело доходу: виплати з безробіття та інші пільги. Вони дістали доступ до цих грошей, не дивлячись на заборону членам організованих злочинних угрупувань отримувати соціальну допомогу.

Починаючи з березня 2006 року, коли набрала чинності заборона, що поширюється на 80 тисяч активних членів якудза, загальна сума виданих гангстерам виплат перевищила 500 мільйонів ієн (5,5 млн доларів). Повернути удалося лише 15 мільйонів (166 тисяч доларів).

В одному з випадків претендент на виплати представив підроблений лист, стверджуючи, що він був виключений з організації і тому має право на допомогу.

"Дійсний масштаб проблеми оцінити складно, оскільки у нас немає достовірної інформації з цього приводу", - заявив в інтерв'ю британській газеті The Guardian один з чиновників міністерства охорони здоров'я, праці і добробуту Японії, що побажав залишитися невідомим.

Оскільки якудза не декларують доходи і не платять податків, їм легко прикинутися, що вони потребують виплат, пояснює Джейк Еделстайн, фахівець з японського злочинного світу.

"Якудза нескладно пізнати, якщо він покритий татуюванням, але серед них є і "білі комірці", а в них розпізнати членів злочинних кланів дуже важко, - пояснює він. - Багато якудза навіть запрацювали на кризі: люди, яким вони раніше надавали "дах", більше не можуть дозволити собі платити, і їх борг рекетирам зростає".

Читайте також:

Київська кредитна спілка "кинула" сотні вкладників
Україна б'є рекорди з безробіття
В Ісландії демонстранти закидали поліцію йогуртами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: