Вчені обіцяють тим, хто купатиметься в басейні, мутації, респіраторні захворювання, прискорене старіння і навіть рак. Якщо, звісно, воду не очищуватимуть спеціальними методами.
Продукти взаємодії дезінфікуючих засобів і того, що люди залишають після себе в басейні, здатні викликати респіраторні захворювання, прискорене старіння, рак і навіть мутації.
Про це заявляють вчені із Іллінойсського університету, Єльського університету (обидва - США) і Автономного університету Барселони (Іспанія).
Опубліковані на цьому тижні результати досліджень переконливо доводять, що хлор - не найстрашніше з того, що чекає на вас в аквапарку.
Хлор та інші засоби дезінфекції - отруйні та в розчиненому вигляді здатні вступати в реакцію з водою (з небезпечними, зрозуміло, результатами), легко "контактують" з органікою, яка наявна у водопровідній воді. У басейнах до цього набору додаються піт, слина, волосся, шкіра, менструальна кров, засоби проти засмаги, косметичні засоби і, на жаль, сеча. Засоби, якими натирають себе відвідувачі басейнів, особливо небезпечні через те, що містять азот. Реагуючи з хлором та іншими засобами дезінфекції, вони утворюють високотоксичні сполуки.
Професор Майкл Плуа, генетик з Іллінойсського університету, рекомендує утримувачам басейнів відмовитися від дезінфекції води засобами на основі брому, комбінуючи хлорування та обробку ультрафіолетом ("це краще, ніж просто хлорування"). Дуже бажана тонка фільтрація води при її зміні: вона допомагає позбутися органічних сполук.
Дослідники також натякають на те, що якість води в басейнах сильно залежить і від "якості" купальників.
Читайте також:
Іспанець зібрав два кубика Рубіка в басейні з шістьма акулами
У Сінгапурі відкрили найдорожчий готель з "нескінченним" басейном
На курорті в Таїланді підлітка на смерть засмоктав насос в басейні