Квартиру з "Іронії долі" оцінили у 300 тисяч доларів

Квартиру з "Іронії долі" оцінили у 300 тисяч доларів

Кадр з фільму "Іронія долі"

На знамениту адресу приходило безліч листів від прихильників кіно, але мешканці їх викидали.

Квартира головного героя культовому радянському фільмі "Іронія долі, або З легким паром" Жені Лукашина могла б коштувати зараз більше 300 тисяч доларів.

За сюжетом фільму, герой Андрія Мягкова жив у двокімнатній квартирі площею 32 квадратних метра в панельній новобудові в районі Черемушки на південному заході Москви. Вартість такої квартири сьогодні на вторинному ринку складає 10,3 млн рублів (322 тисячі доларів).

При цьому аналогічна квартира головної героїні фільму - Наді Шевельової - в Санкт-Петербурзі на сьогоднішній день оцінюється в 5 млн рублів (156 тисяч доларів). Тобто, продавши зараз московську житлову площу, сім'я Лукашиних могла б придбати дві схожих квартири у Північній столиці Росії.

Зараз 3-ї вулиці Будівельників немає, в 1963-му їй дали ім'я Марії Ульянової. Знамениту адресу творці фільму обрали абсолютно випадково, свідомо включивши в сюжет неіснуючу вулицю.

Також фільм знімали зовсім не тут, а в будинку 125 по проспекту Вернадського, а "ленінградські" вуличні сцени - біля будинку 113 по тому ж проспекту. Крім того, квартира номер 12 знаходиться на третьому поверсі, а не на четвертому, як було у фільмі.

Листи шанувальників фільму справжнім мешканцям 12-ї квартири довелося викинути.

Газета "Комсомольская правда" відшукала людину, яка жила в "тій самій" квартирі Лукашина. "Я жив у цій квартирі до 74-го року і багато пам'ятаю...", - розповів Ростислав Бородулін, кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник Інституту хімічної фізики РАН. У 1959-му, коли його сім'я в'їжджала в квартиру номер 12 в хрущовці на 3-ій вулиці Будівельників, він навчався у шостому класі.

"Вулицю хоч і перейменували, але всі місцеві жителі продовжували її ще років десять вперто називають 3-ю вулицею Будівельників. Коли 1 січня 1976 фільм показали перший раз і Женя з Надею з фільму сперечалися, демонструючи один одному паспорта з пропискою, я подумав, що недочув. Ну не могли ж в кіно нашу адресу називати!" - Згадує він.

А через пару місяців після виходу фільму в їх поштову скриньку щодня стали приходити десятки листів з усього Союзу: "Потім біля під'їзду з'явилися дівчата, чомусь вирішили, що в цьому будинку живе сам Андрій Мягков. Втім, дівчата досить скоро зникли, а потік листів і новорічних листівок - ні".

За словами Ростислава Романовича, листи в основному були звернені до Андрія Мягкова, багато писали і режисеру Ельдару Рязанову, дякували за фільм".

Батьки Бородуліна якийсь час намагалися зв'язатися з "Мосфільмом", попросити, щоб ці листи хтось забирав, але марно. Тому в якийсь момент вирішили всі ці листи просто викидати, оскільки зберігати їх в однокімнатній квартирі не представлялося можливим.

Потік листів шанувальників фільму зійшов нанівець вже у 80-х. Можливо, природним чином спав ажіотаж навколо народного фільму. Або просто в адресних базах пошти давно перейменована 3-я вулиця Будівельників остаточно загубилася.

Читайте також:

Вакарчук відсвяткував Різдво у Китаї

Розпочався другий сезон співочого шоу "Голос країни"

У США монету в 1 цент продали за мільйон доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація