Латвійські школярі у 10-му класі вивчатимуть російський мат

До підручників латиської мови як синоніми для слів "все одно", "чудово" або "погано" увійшли "po…uj", "zaje…isj" і "piz…ets".

У новий шкільний підручник з латиської мови для 10-х класів було включено зібрання російських нецензурних слів та висловів.

Міністерство освіти і науки Латвії схвалило публікацію книги і вона, за інформацією журналістів, вже з'явилася у школах.

Автори підручника вважають, що знання подібних висловів дозволить школярам знаходити спільну мову з різними людьми і в різних ситуаціях. Крім того, таким чином вони хотіли зацікавити дітей у вивченні мови. "Неможливо відірвати навчальний процес від живої мови", - зазначили укладачі посібника, вчительки Інесе Лачаунієце та Ілута Далбіня.

При цьому самі вони відмовилися вголос процитувати власний підручник. "Є багато людей, які знають ці слова, але не використовують їх в повсякденній лексиці", - вказали вчительки.

Книга містить багато прикладів сучасного латиського сленгу, значна частина якого представляє "латишизовані" російські нецензурні вислови. Так, в підручнику як синоніми для слів "все одно", "чудово" або "погано" пропонуються, відповідно, "po…uj", "zaje…isj" і "piz…ets".

Цікаво, що тим часом мера Риги Ніла Ушакова хочуть притягти до відповідальності та заарештувати на 15 діб за публічні матюки. Ризький мер нецензурно вилаявся на позачерговому засіданні у міській думі, причому його слова через мікрофон було чутно на всю залу.

Читайте також:

Естонський депутат відповів на критику "pohhui, nahhui"

"Російського" мера Риги хочуть звільнити за публічні матюки

На Алтаї робітникам заборонили матюкатися та видали спеціальні словники

Ведучий Fox News вилаявся матом в прямому ефірі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: