Лихачі сприяють зменшенню заторів на дорогах

Вчені запускали лихачів на дорогу і дослідили, що недотримання частиною водіїв ПДР не дозволяє решті автомобілістів утворити затор.

Шведський університет UMEA провів дослідження, за результатами якого можна зробити висновок, – водії, які перевищують швидкісний режим на дорогах, сприяють зменшенню заторів.

"Цікавим результатом стало те, що якщо велика частина водіїв дотримує ПДР, а деяка частина – ігнорує їх, то вірогідність утворення заторів мінімальна", - говорить Петер Мінхаген, який займався цим проектом.

Була побудована модель: спочатку в ній всі учасники рухалися, дотримуючи ПДР, кожен в своєму ряду і не перевищуючи швидкість. Потім в систему додавали порушників – вони кидалися, подібно до молекул, між рядами, обганяли справа, сильно перевищували швидкість.
Виявилось, що при збільшенні їх частки вірогідність дорожніх заторів знижувалася, правда, до певних меж. Мінімальна вірогідність появи заторів була при співвідношенні "лихачів" і "чайників" 40 до 60 відповідно. При подальшому збільшенні кількості порушників процеси на дорозі вже ставали дуже хаотичними.

Як пояснили учені, затори на проїжджій частині виникають із-за скупчення великої кількості машин на одній ділянці. А порушники ПДР, з'являючись на дорозі, вносять обурення до потоку, не дозволяючи створюватися великим групам.

Наприклад, на 2-смуговій дорозі "гонщики", що постійно перебудовуються з ряду в ряд, не дають вистроїтися довгому ланцюжку машин, який неминуче наводить до затору.

Зі шведськими ученими згодні їх колеги з паризького університету Paris-Sud. Лише вони роблять одне зауваження: обов'язково має бути дотримана дистанція між машинами.

Як тільки "лихачі" починають підрізувати інших водіїв, створюється небезпека, а значить вірогідність ДТП, потік починає гальмуватися, що веде до утворення заторів.

Читайте також:

У водія Lexus, який заблокував рух у Києві на 1,5 год, вимагають 24 тис

Honda відкликає 440 тисяч автомобілів через дефект безпеки

Амстердамські хулігани скидають малолітражки в канали, підіймаючи за бампер

Французький підліток спалив від нудьги більше 20 автомобілів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: