Лікар провів операцію по sms

Британський лікар, що добровільно виїхав у Конго для надання допомоги місцевому населенню, провів життєво необхідну ампутацію, отримуючи корисні інструкції від свого колеги через SMS.

Пацієнтом Девіда Нотта став 16-річний підліток, що потрапив в доброчинний медичний центр в місті Рутшуру з практично відірваною лівою рукою.

За деякими повідомленнями, руку хлопчикові відкусив гіпопотам.

На місці травми почалася гангрена, і підліткові знадобилося термінове хірургічне втручання.

"Коли його привезли, він помирав. Жити йому залишалися два-три дні", - згадує Нотт про стан свого пацієнта.

Лікар відразу зрозумів, що йому доведеться провести повну ампутацію кінцівки, для чого потрібно буде також видалити ключицю і плечовий суглоб.

Проте Девід Нотт - фахівець з судинних захворювань - ніколи раніше самостійно не проводив подібних операцій і був вимушений звернутися за допомогою до більш досвідченого колеги в Лондоні.

"Я відправив йому SMS і попросив інструктувати мене на кожному етапі операції теж за допомогою коротких текстових повідомлень", - говорить Нотт.

За словами медика, зрозуміти інструкції колеги йому було не складно, оскільки в Лондоні вони часто оперували удвох і розуміли один одного з півслова.

Девіда Нотта хвилювало, що для такої складної операції в його розпорядженні були лише примітивні хірургічні інструменти і зовсім невеликий запас донорської крові. Проте, говорить він, все пройшло добре, і підліток швидко відновився.

Девід Нотт щорік проводить в Конго один місяць і працює в рамках доброчинної лікарської організації.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: