Лондон згасив свої вогні

У рамках акції Година Землі столиця Великобританії на годину занурився у пітьму, щоб привернути увагу до проблеми глобального потеплення.

Лондон у пітьмі
Русская служба BBC
Лондон у пітьмі
Організатори сподіваються, що британці почнуть економити електрику і у себе вдома.

Будівля парламенту, Букингемській палац і площа Пікаділлі в центрі Лондона - лише деякі з визначних пам'яток британської столиці, які на годину занурились у пітьму, щоб привернути увагу до проблеми глобального потеплення.

У четвер з дев'ятої до десятої години вечора були відключені вогні та ілюмінація. Аналогічні акції проводилися раніше в інших містах, зокрема, в Сіднеї, Парижі і Римі.

У четвер вдень міністр у справах охорони навколишнього середовища Бен Бредшо закликав мешканців Лондона в цей же час і у себе в квартирах вимкнути світло.

„Зайве світло сприяє змінам клімату, і всіх, хто сьогодні буде в Лондоні, ми запрошуємо приєднатися до нашої кампанії," - сказав він у Палаті общин.

Як стверджують організатори акції, якби всі жителі британської столиці згасили вогні, викиди в атмосферу вуглекислого газу скоротились би лише за одну годину на 380 тонн - такого об'єму газу вистачило б, щоб двічі заповнити більше двох тисяч двоповерхових лондонських автобусів або концерну залу Royal Albert Hall.

„Годину Земли" на початку року провели в Сіднеї. У цій акції взяли участь 65000 квартир і дві тисячі підприємств. Ілюмінація була вимкнена і в ряді міських визначних пам'яток, таких, як наприклад, Оперний театр.

Усі шість компаній, що розміщують світлову рекламу на площі Пікаділлі в центрі Лондона, погодилися вимкнути її - вперше з 1939 року, коли на початку другої світової війни вогні стали гасити в цілях маскування.

Кампанію з виключенню вогнів організувала лондонська радіостанція Capital. Її підтримує екологічна організація "Друзі Землі".

„Велику частину вуглекислого газу, який у столиці потрапляє в атмосферу, постачають будівлі, і якщо відключити зайве світло та електроприлади, які в даний момент не використовуються, то це буде великим внеском у боротьбу з кліматичними змінами, - заявила член цієї організації Джені Бейтс. – А всім нам це дозволить заощадити і гроші," - додала вона.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: