Малювання їжею: незвичні картини киянки здобули світову славу і продаються за великі гроші

Жінка покинула основну роботу, бо хобі почало бути значно вигіднішим.

Київська художниця Дарина Косар створює картини із їжі, котрі мають шалений попит за кордоном. Овочі та фрукти на ринку для неї не лише харчі на кухню, а й фарби для творчої майстерні, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

"Я просто бачу, як із цього чудового червоного перця можна вирізати машину", - каже вона. Дарина любить готувати, малювати та фотографувати, і в якийсь момент вирішила все це поєднати. Світлини на її сторінці в Instagram сподобалися користувачам мережі – вони залишали захопливі відгуки під кумедним левеням із омлету і макаронів, портретом британського шеф-кухаря Ґордона Рамзі із солі та перцю та іншими роботами. Потенційні покупці самі знайшлися в соцмережі. "Вирішила покинути основну роботу секретарем, бо почала більше заробляти творчістю", - зізналася художниця.

ВідеоУкраїнка здобула світову славу, створюючи картини з їжі

Її роботи продаються лише за кордоном і тільки на замовлення, для пересічного українського споживача це дорого і незвично. До прикладу, зображення Кетті Перрі з білого, чорного шоколаду, ягід та фруктів замовила американська компанія для просування нового альбому співачки. Усі ескізи Дарина зберігає в блокноті, а перетворення їжі на картини знімає на відео. Іноді вона відходить од їстівної фарби – у рекламній кампанії косметики відомого бренду Louboutin є її українка, намальована помадою.

Фотогалерея У Сіднеї 5-річна художниця малює "космічні" картини і зароблені гроші віддає на благочинність (8 фото)

Дарина провела майстер-клас для ТСН, як зі звичайного млинця, ягід та апельсина зробити палітру для художника, а на білій тарілці – історічні пам'ятки Києва. Наприклад, Михайлівський собор постав із хліба і жовтого болгарського перцю, а каштани – з броколі. Картини навіть можна з'їсти, хоча сама художниця ніколи цього не робить, однак інколи цим розважаються члени її родини.

Як повідомлялося, політичні реформатори і борці з корупцією в Україні, ймовірно, розчаровані. Але у її художників, музикантів, кінорежисерів багато приводів для радості. Про це пише Віджай Махешварі у статті "Незважаючи на затримку з реформами, в Україні – культурна революція", опублікованій на сайті видання Politico. Після Революції на Майдані в 2014 році і початку війни на сході країна переживає стрімке культурне відродження, яке нагадує буремні 1960-ті роки в Сполучених Штатах і Західній Європі. Фільми про Україну і війну з'являються в шаленому темпі, а нове покоління художників кидає виклик статус-кво. Україна, відгородившись від російських ЗМІ, також швидко відкриває свою багату культурну спадщину, яку ретельно приховували в радянський час.

Кореспондент ТСН Олена Куряча

Залиште свій коментар