Математики вирахували вірогідність нашестя зомбі

Математики кажуть, що найкраще вбивати зомбі, оскільки вакцинація та інші види лікування користі не принесуть.

Математики з Канади розрахували оптимальну стратегію боротьби з гіпотетичним нашестям зомбі: створена ними модель нагадує модель розповсюдження ідей серед людей.

Результати дослідження опубліковані у збірці Infectious Disease Modelling Research Progress.

У рамках роботи вчені використовували класичні уявлення про зомбі як про живі трупи, які повільно пересуваються. При цьому вони вважали, що укус зомбі призводить до перетворення в одного з живих мерців. На основі цих припущень дослідники моделювали поширення інфекції зомбі, а також намагалися з'ясувати оптимальну стратегію боротьби з нею.

У ході дослідження, математики з'ясували, що найкращим варіантом є тотальне знищення живих мерців. Спроби знайти вакцину проти зомбі-вірусу або ізолювати живих мерців користі не принесуть. За розрахунками дослідників, швидкість розповсюдження зомбі колосальна - живі мерці здатні захопити ціле місто з населенням в 500 тисяч осіб всього за три доби.

Експерти зазначають, що висока ефективність трупного вірусу пояснюється тим, що живі мерці після загибелі здатні повертатися до життя. Це відрізняє нову модель від звичної моделі розповсюдження вірусу, в якій ті, що захворіли гинуть рівно один раз.

Разом з тим, вчені зазначають, що їх схема нагадує розповсюдження популярних ідей, які виступають в ролі хвороб. У даному випадку смерть означає відмову від ідеї, однак людина може передумати і знову повернутися до неї.

Багато фахівців з моделювання епідемій сприйняли роботу, незважаючи на її незвичайний антураж, досить позитивно. Деякі все ж зазначають, що висновки вчених є занадто песимістичними і теоретична небезпека атаки зомбі може бути переоцінена.

Нагадаємо, нещодавно у Франкфурті відбувся парад зомбі. Більше того, як повідомлялося, подібна хода незабаром відбудеться і в Києві.

Читайте також:

У вересні у Києві вперше пройде парад зомбі

У Франкфурті пройшов парад зомбі

У Британії пройшов фестиваль зомбі

Полювання на зомбі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: