Мер Дрездена заборонила зображувати себе оголеною

На захист спадщини ЮНЕСКО художниця зобразила мера Дрездена оголеною, щоб показати її безпорадність. Суд заборонив таку демонстрацію.

Мер Дрездена заборонила зображувати себе оголеною
Фрагмент картини Еріки Луст, що зображає мера Дрездена. З персонального сайту художниці
Мер Дрездена 56-річна Хельмі Ороз через суд домоглася заборони на показ картини, де вона зображена голою, розкинувши руки на тлі проектованого мосту Вальдшлесшен з одним лише ланцюгом градоначальника на шиї і в рожевих підв'язках на стегнах.

Суд заборонив художниці Еріці Луст публічно виставляти картину, в тому числі у себе на персональному сайті. Сама художниця заявляє, що картина символізує безпорадність мера і марність її спроб зупинити будівництво моста, який загрожує назавжди зіпсувати долину Ельби, внесену до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Проте сама Хельмі Ороз вважає себе глибоко ображеною, відзначивши виступаючи в суді, що художниця перейшла всі межі, зобразивши її в "зневажливій і дискримінаційній манері". У рожевих панчішних підв'язках мер побачила натяк на проституцію.

Адвокат художниці намагалася довести на суді, що картина є сатирою. Вона звернула увагу, що головне в картині не гола мер Дрездена, а питання збереження культурної спадщини, яке вже давно хвилює німецьку громадськість. Проте суд цих доказів не послухав.

Еріка Луст має намір подати апеляцію. Безпосередньо перед процесом на знак протесту вона представила новий варіант картини, де мер була зображена в тій самій позі, але тепер вже з голови до ніг закрита чорною паранджею. 

Читайте також:

У Києві безхатченки представлять свої картини

Чиновники крадуть музейні картини

Черновецький зробить із мерії картинну галерею для туристів

Вітчизняні митці створюють шедеври із сміття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: