Мережу зворушила історія знайденого у пляшці послання, відправленого 95 років тому

Донька автора впізнала почерк тата і в День батька зв'язалася з власницею знахідки.

Американка Дженніфер Даукер усе літо проводить водні екскурсії в Мічигані. Нещодавно під час підводного плавання в річці Чебойган вона виявила пляшку із посланням, написаним у 1926 році.

Про це повідомляє CNN.

Власниця компанії Nautical North Family Adventures саме чистила скляне дно свого човна Yankee Sunshine, коли помітила старомодну зелену пляшку на глибині близько трьох метрів. 

"Спочатку я думала, що це просто крута пляшка, а потім, коли я підняла її ще під водою, то прочитала напис (...) Це було щось на кшталт: "Чорт, забирай! У нас тут є повідомлення у пляшці. Класно!" - поділилася жінка.

За її словами, пляшка виявилася приблизно на 2/3 заповненою водою. Посудина ще мала частину корка всередині, але герметичність з роками погіршилася.

Даукер змогла вилучити папір за допомогою невеликого інструменту і обережно розгорнула, щоб прочитати. "Чи поверне лист той, хто знайде цю пляшку, Джорджу Моррову (...)?" - йшлося у посланні.

Помічник американки Роб Геммер, який працює в місцевому музеї, порадився з колегами і вирішив покласти лист у морозильну камеру. Але спершу Даукер зазнімкувала послання і оприлюднила його на своїй сторінці у Facebook в надії дізнатися більше інформації про відправника.

"Я припустила, що ми все швидко відстежимо і на цьому історія закінчиться, - продовжила вона. - Вже було пізно тієї ночі і я пішла спати".

Вранці Даукер виявила, що її публікація стала вірусною в Мережі. Дописом поділилися понад 100 тисяч разів, а коментарі під ним залишили понад шість тисяч користувачів.

У День батька з жінкою зв'язалася Мішель Прімо, яка впізнала почерк свого тата, хоча записка була написана приблизно за 20 років до її народження.

Прімо розповіла, що не зареєстрована у Facebook і дізналася про знахідку випадково. Її батькові було 17 або 18 років, коли він написав послання і кинув його в річку.

"Я просто бачу, як він виходить і робить це, тому що це був його день народження, - поділилася жінка. - Я точно не знаю. Але це просто схоже на те, що він би зробив".

Вона зауважила, що її тато завжди був сентиментальним. Так, вони разом не раз залишали послання в пляшці під час сімейного кемпінгу на озері чи ремонту в підвалі.

Батько Прімо помер у 1995 році. Вона розповіла, що знахідка повернула їй чимало гарних спогадів. Жінка відмовилася забирати послання і вирішила залишити його у Даукер: "Вона знайшла його, і це збереже пам'ять про мого тата".

Тепер власниця листа планує помістити його у рамку і залишити або в човні, або в сувенірному магазині. Прімо ж пообіцяла відвідати Чебойган у вересні, щоб побачити послання на власні очі.

Раніше американська сім’я залишилася заблокованою на вершині водоспаду і врятувалася завдяки пляшці із надряпаним написом “Допоможіть”, яку знайшли інші туристи.

Послання в гільзі: у житомирському лісі знайшли листівки ОУН-УПА 1947 року

Послання в гільзі: у житомирському лісі знайшли листівки ОУН-УПА 1947 року