Мобільна меса

Польський костьол пропонує прихожанам віртуальну участь у богослужіннях.

Католицькі ксьондзи з польського міста Любліна вперше в країні пропонують своїм прихожанам віртуальну участь у богослужіннях за допомогою мобільного телефону, повідомила у п'ятницю польська газета "Джєннік" (Dziennik).

Реалізація нововведення відбулася завдяки прихожанину костьолу Доброго Пастиря працівнику однієї з фірм, що займаються мультимедійними Інтернет-комунікаціями, Анджею Філіповічу.

Внутрішнє убранство костьолу (Фото: incentraleurope.radio.cz)
Внутрішнє убранство костьолу (Фото: incentraleurope.radio.cz)
"Ми розмістили в костьолі відеокамери й мікрофони. 24 години на добу ведеться пряма трансляція. У будь-який момент можна побачити, що відбувається в храмі. Цією послугою можуть скористатися всі, у кого є телефон із мультимедійним програвачем," - цитує газета слова прихожанина.

Таким чином, люблінські прихожани можуть віртуально брати участь у кожному богослужінні приходського ксьондза, незалежно від свого місцезнаходження.

За словами польського видання, дане нововведення швидко стає популярним - за декілька днів після його появи святу месу подивилися вже близько 1 тисячі 200 чоловік, що складає одну третину прихожан костьолу Доброго Пастора.

"Богослужіння на відстані не замінить особистої присутності під час літургії в храмі. Це швидше треба сприйняти як спосіб з'єднання з костьолом," - цитує газета коментар ксьондза Флоріана Груци.
Газета відзначає, що такий спосіб з'єднання з релігійною святинею охоче сприйняли також поляки, що живуть в Ірландії та Великобританії, де знаходяться найчисленніші скупчення сучасних польських емігрантів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: