Москва замовила гарну погоду

Уряд російської столиці замовив Росгідромету гарну погоду на День міста 1 і 2 вересня.

Красна площа в Москві (Фото: toyby.com)
Красна площа в Москві (Фото: toyby.com)
Фахівці Росгідромету й ВВС Росії на замовлення уряду Москви забезпечуватимуть гарну погоду в російській столиці під час святкування Дня міста 1 і 2 вересня, повідомила в середу Федеральна служба з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища Росгідромету.

„Планується, що в роботах зі створення сприятливих умов будуть задіяні 11 транспортних літаків ВВС типу АН-12, ИЛ-18 і АН-26.

1 і 2 вересня о шостій годині ранку з аеродрому "Чкаловский" злітатиме літак-метеолабораторія ИЛ-18 для розвідки погоди та вимірювання необхідних метеорологічних параметрів, після чого буде ухвалено рішення про початок впливу на хмарні системи та вильоти ще трьох-чотирьох літаків із п'ятнадцятихвилинним інтервалом," – ідеться в повідомленні Росгідромету.

У прес-релізі наголошується, що залежно від температури, типу хмар і деяких інших факторів використовуватимуться хладореагенти - рідкий азот і тверда вуглекислота, грубодисперсні порошки - високоякісний цемент марки 500, розфасований у спеціальні упаковки, а також піротехнічні патрони з йодним сріблом.

У Росгідрометі відзначили, що нещодавно проведені роботи з метеозахисту Москви під час святкування Дня Перемоги 9 травня і Дня Росії 12 червня ще раз продемонстрували, що розроблені в Росгідрометі технології впливу на хмари дозволяють виключати опади малої та середньої інтенсивності, проте не можуть повністю виключити випадання опадів із потужних фронтальних систем.

„Подальше вдосконалення розроблених технологій вимагає проведення додаткових теоретичних і експериментальних досліджень," – ідеться в повідомленні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: