Мозок Леніна виявився меншим, ніж у нормальної людини

У Леніна був маленький мозок з кістами і різними пошкодженнями, проте пірамідальні клітини і асоціативні волокна між ними були дуже розвиненими.

Мозок Леніна, витягнутий відразу після смерті вождя, апріорі був прийнятий за еталон геніальності, якій тут же почали шукати матеріальне підтвердження. Але виникли складності.

По-перше, він важив 1340 грамів, а нормою вважалося 1400. Норму понизили до 1300 і взяли на озброєння, що мозок постраждав внаслідок хвороби.

По-друге, сіра речовина було досить сильно пошкоджена: спостерігалися кісти і затвердіння стінок судин. Причинами таких змін назвали "перенапруження в роботі, важкі умови революційного підпілля, тюрми, заслання, еміграція". Запрошений з Німеччини професор Фогт, чия теорія будувалася на розташуванні "пірамідальних клітин і клітин-зерен", врятував ситуацію. Після ґрунтовного дослідження виявилося, що пірамідальні клітини і асоціативні волокна між ними у Леніна розвинені набагато більше, ніж у звичайних людей - ось і доказ геніальності.

Про це йде мова в дослідженні Моніки Співак "Мозок надішліть за адресою ...", присвяченому першій років роботи Інституту мозку, заснованого в 1920-і роки.

У 1928 році лабораторія з вивчення мозку Леніна була перетворена в Інститут мозку. Почалася робота по збору матеріалу. В результаті лабораторного аналізу був підданий мозок поетів Маяковського та Багрицького, письменників Андрія Білого і Максима Горького, психолога Виготського, дресирувальника Володимира Дурова, тенора Собінова і цілого ряду політичних діячів: Клари Цеткін, Цюрупи, Луначарського, Крупської та інших. Колекція поповнювалася протягом усього ХХ століття. У 1953 році став експонатом мозок Сталіна, в 68-му - академіка Ландау, в 89-му - академіка Сахарова.

Втім, дослідження не обмежувалися препаруванням. Людей, які близько знали покійного, просили відповісти на питання анкети, за результатами якої складався характерологічний портрет. Наприклад, Співак приводить в книзі анкету Крупської про Леніна, з якої випливає, що вождь був людиною спокійною, врівноваженою, любив швидку їзду і "з насолодою їв кисле молоко". До книги також увійшли відгуки близьких про Маяковського, Білому і Багрицьким. Всі вони свідчать, що зворотним боком геніальності були відверті відхилення в поведінці.

Читайте також:

Київському Леніну урочисто приліплять нову голову

Лукашенко готовий забрати тіло Леніна до Мінська

В день народження Леніна РПЦ просить прибрати його з Мавзолею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: