Мухаммед - невдале ім'я для ведмедика

Британці, що назвала плюшевого ведмедика ім'ям великого пророка ісламу, загрожує штраф, тримісячне ув'язнення або 40 ударів батогом.

Поліція Судану арештувала піддану Великобританії, що дозволила своїм учням назвати плюшевого ведмедика ім'ям Мухаммед. Іноземку звинувачують в образі пророка Мухаммеда, повідомляє агентство Reuters.

Ведмедик
AFP
20 із 23 дітей проголосували за те, щоб назвати ведмедика саме ім'ям Мухаммед
Директор школи Unity High School Роберт Було розповів агентству, що учні 54-річної Джилліан Гіббонс займалися за британською навчальною програмою, метою якої було ознайомити молодших школярів із різними представниками тваринного світу та середовищем їх існування. Наприклад, цього року діти вивчали ведмедя.

На одному з уроків Гіббонс попросила своїх учнів придумати ім'я для плюшевого ведмедика.

"Діти запропонували вісім імен, зокрема Абдалла, Хассан і Мухаммед. Потім вона пояснила, що таке голосування й запропонувала обрати одне ім'я. 20 із 23 дітей обрали ім'я Мухаммед," - розповів Було.

Джилліан Гіббонс
AFP
Джилліан Гіббонс обвинувачується в богохульстві, тепер їй загрожує штраф, ув'язнення строком до трьох місяців або 40 ударів батогом
Суданська поліція арештувала викладачку минулої неділі, 25 листопада, прямо в її будинку на території школи після того, як батьки кількох учнів звернулися зі скаргою в міністерство освіти країни.

Учителі школи вважають вчинок Гіббонс "безневинною помилкою". За їх словами, вона лише дозволила своїм семирічним учням назвати іграшку їх улюбленим ім'ям.

"Вона ніколи не хотіла образити іслам," - сказав Було.

За його словами, Гіббонс обвинувачується в богохульстві, тепер їй загрожує штраф, ув'язнення строком до трьох місяців або 40 ударів батогом.

Поліція Судану вилучила книжку про плюшевого ведмедя, яку діти самі написали та проілюстрували. Поліцейські також збираються допитати семирічну дівчинку, яка на прохання вчительки принесла іграшку в клас.

Представникам Великобританії у вівторок було відмовлено в зустрічі з 54-річною британською вчителькою Джилліан Гіббонс. З офіційної заяви британського МЗС виходить, що дипломатам вдалося побачитися зі вчителькою напередодні. Після відмови в зустрічі у вівторок нові відвідини вчительки британськими представниками заплановані на середу, проте невідомо, відбудуться вони чи ні. В даний час Гіббонс знаходиться в поліцейській дільниці, куди її перевели зі в'язниці для допиту.

Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун заявив у вівторок, що офіційне звинувачення Гіббонс поки не пред'явлене, і уряд робить усе можливе, щоб звільнити піддану Сполученого Королівства.

"Ми намагаємося прояснити ситуацію, що склалася, щоб її звільнили найближчим часом," - підкреслив глава британського уряду на регулярній щомісячній прес-конференції в Лондоні.

Британці не на жарт стурбовані долею 54-річної вчительки. Побоюючись реакції з боку переважно мусульманського населення суданської столиці, директор школи, де викладала Гіббонс, вирішив навіть закрити навчальний заклад до січня, відзначивши, що це "дуже лоскотливе питання".

"Усе, що ми зараз можемо зробити, це розповідати про те, яка вона чудова людина і як переживає через те, що образила почуття людей," - повідомила близька подруга й колега Гіббонс Джилл Ленгуорсі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: