Музей казок "Юнібакен"

У центрі Стокгольма причаївся магічний світ дитячих мрій - Музей скандинавських казок Юнібакен.

У Швеції видали книжку "Прообраз Пепі" - це перша і не редагована версія відомого на весь світ твору "Пепі Довга Панчоха". Саме цей рукопис про рудоволосу дівчинку подарувала Астрід Ліндгрен своїй донечці Карін на її десятий день народження.

Ще у 1996-му (за життя письменниці) в центрі Стокгольма постав справжній музей казок Юнібакен. Цю для нього назву Ліндгрен вигадала спеціально. Живуть тут герої не тільки її, а й інших скандинавських казок.

Тут у казковому містечку Юні бакен здійснюються дитячі мрії. Під стелею літає справжній Карлсон, тоді як його будиночок такий, як у книжці - на даху одного з будинків Стокгольма. Дітям у казці дуже просторо, тоді як дорослим потрапити сюди ой як нелегко. На флагштоку замість прапора - брудний рушник. Поруч - велосипед. Замість коліс у нього баняки. Всередині усіляке лахміття та порожні банки з-під варення. Тільки ліжко охайно застелене, хоча поряд - мольберт із бутербродами. Ще далі - гори немитого посуду. Якщо Карлсону набридне вдома, він завжди може залетіти до сусіднього помешкання. Діти просто в захваті від зустрічі з ним.

Музей казок "Юнібакен"

Будинок догори дном та все шкереберть. Тут живе ще один яскравий персонаж казок – Пепі Довга Панчоха. Тут можна робити все що завгодно і всім. А ці руді кіски вже давно стали справжнім брендом Швеції. У будиночку Вілла Віллекула завжди повно сміху. Таблички «руками не чіпати» тут немає.

Коли додому повертається Пепі, дітлахи сідають на підлогу і уважно дивляться виставу. Мешканці та гості Стокгольма  вчаться бути смішними і водночас добрими, трохи бешкетниками, зате впевненими в собі та винахідливими. Саме таких дітей найбільше любила письменниця Астрід Ліндгрен.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: