На "1+1" творці фільму про Шевченка дізналися справжнє імʼя матері поета

Актуальність Шевченка не вмирає століттями. 

Команда фільму "Таємниці Генія Шевченка" шукала відповіді на запитання про те, кого любив, кого зраджував, хто мати Тараса Шевченка, - йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Українцям тільки здається, що про Тараса Шевченка ми знаємо все. Насправді, таємницю його феномену й досі не розгадано. Ніхто і ніколи не замислювався, чому рідний батько Тараса Шевченка позбавив свого сина спадку і чому ім'я матері Катерини було виправлено у церковній книзі Моринців.

Творцям фільму вдалося розшукати другий примірник церковної книги. Якщо спиратися на цей запис, то матір'ю Тараса Шевченка була зовсім не Катерина, а дружина Григорія Шевченка - Агафія.

Знімальна група проекту пройшла шляхом Шевченка від рідних Моринців крізь розкішні палаци Санкт-Петербурга аж до сірих пустель Казахстану, де Шевченко провів 10 років свого заслання.

На всі запитання про Шевченка існує спільна відповідь: біографія поета, розтиражована та вмонтована у свідомість українців ще за радянських часів - це чергова ідеологічна казка. Шевченкознавець Григорій Грабович переконаний, що радянська влада хотіла контролювати образ Шевченка у вигляді революціонера-демократа. Тому тільки так можна було деякі речі інтерпретувати.

ВідеоНа "1+1" стартує документальний фільм про таємниці життя Шевченка

Дізнатися відповіді на запитання про Шевченка можна у документальній стрічці каналу "1+1" "Таємниці Генія Шевченка".

Нагадаємо, що Тарас Шевченко пророкував події в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: