На брюссельській виставці стереотипів Болгарію заставили унітазами

Чехія принесла офіційні вибачення Софії за некоректне зображення Болгарії на інсталяції Entropa.

Чехія в четвер принесла офіційні вибачення Софії за некоректне зображення Болгарії на інсталяції Entropa, встановленій в будівлі ЄС в Брюсселі. Інсталяція була замовлена в ознаменування чеського головування в ЄС. У Празі передбачали, що в її створенні братимуть участь 27 художників з країн Євросоюзу. Проте авторами інсталяції стали лише скандально відомий художник Давид Черни і двоє його друзів. Інсталяція є групою скульптур, кожна з яких висміює стереотипи, пов'язані з тією або іншою європейською країною.

Болгарська частина мозаїки заставлена підлоговими унітазами, що передбачають сидіння навпочіпки. Такі унітази в Європі називають турецькими, і за задумом автора проекту, вони повинні були натякати на те, що Болгарія довгий час знаходилася у складі Оттоманської імперії.

"Я вибачаюся перед Болгарією і її урядом, якщо вони відчувають себе ображеними, при цьому ми готові до діалогу", - сказав віце-прем'єр Чехії Олександр Вондра на офіційному відкритті інсталяції Entropa.

Що стосується зображення інших країн, то Румунія, наприклад, змальована у вигляді замку Дракули. Голландію на інсталяції повністю приховує вода, з якої стирчать лише мінарети мусульманських мечетей. Німеччина в уявленні чеського художника - це скупчення автобанів, які віддалено нагадують спотворену свастику. Данія фігурує на інсталяції як місто з конструктора Lego, який складається в портрет пророка Мухаммеда. "Литовські солдати, судячи з усього, мочаться на Росію", - пише автор The New York Times.

Місце Естонії позначене серпом і молотом, на місці Польщі ксьондзи встановлюють прапор гомосексуалістів, Франція покрита страйковими гаслами.

У Фінляндії полюють на слона, крокодила і бегемота. Люксембург засипаний золотом нацистів. Греція знаходиться у вогні молодіжних протестів, а Швеція упакована в коробку, звідки її слід вийняти і зібрати самому в стилі IKEA.

Великобританії на композиції немає зовсім. Ймовірно, через те, що країна украй скептично відноситься до Євросоюзу і навіть не перейшла на загальноєвропейську валюту.

Інсталяцію, присвячену країнам Євросоюзу, автори називають гротеском і містифікацією, які, за їх словами, властиві чеській культурі. Гігантська карта буде виставлена в Брюсселі до тих пір, поки Чехію на посту голови не змінить Швеція.

Читайте  також:
У Черкасах відкрилась унікальна виставка історії бойової авіації
В Нью-Йорку створюють скульптури з консервних банок
Christie's проведе в Києві виставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: