На дні Атлантичного океану знайшли корабель з 200 тоннами срібла (відео)

Британське торгове судно "Геірсоппа" з цінним вантажем було затоплено німецьким підводним човном у 1941 році.

Фото: Odyssey Marine
В Атлантичному океані виявлено затонуле 70 років тому британське торгове судно "Геірсоппа" з вантажем срібла в 200 тонн вартістю 230 мільйонів доларів. Це найбільша в історії знахідка такого роду, пише ВВС Russian.

Корабель був затоплений німецьким підводним човном у 1941 році. Через 70 років його останки знайшла американська компанія "Odyssey Marine".

Згідно з умовами контракту, підписаного "Odyssey Marine" з британським міністерством транспорту, компанія отримає 80% вартості піднятого з дня моря срібла та інших металів.

З 85 осіб, які знаходилися в 1941 році на борту "Геірсоппи", вижив тільки один чоловік. Завантажене сріблом судно поверталося до Великобританії з Індії і біля узбережжя Ірландії потрапило в сильний шторм.

Капітан намагався дійти до ірландського порту Галуей, але судно помітив німецький підводний човен і випустив по ньому торпеду.

На борту "Геірсоппи" знаходяться зливки срібла, що належали приватним особам та застраховані британським урядом, а також монети і злитки міністерства фінансів. Дослідники компанії "Odyssey Marine", вивчивши книгу записів втрат військового часу страхової компанії "Lloyd's", прийшли до висновку, що на сьогоднішній день вартість вантажу сягає 230 мільйонів доларів.

Цього літа корабель був знайдений на глибині в 4700 метрів, приблизно в 500 кілометрах від узбережжя Ірландії.

Минулого тижня було підтверджено, що мова йде саме про "Геірсоппу". Керівник проекту компанії "Odyssey Marine" Ендрю Крейг говорить, що його компанії "вдалося завершити першу стадію проекту - знайти і впізнати судно".

"Тепер почнеться планування підйому вантажу з дна", - заявив Крейг. "Геірсоппа" опустилося на дно на кіль з відкритими люками, що, як сподіваються в "Odyssey Marine", дозволить спеціальним роботам-підводних човнів підняти срібло на поверхню. За словами представників компанії, ця стадія проекту розпочнеться навесні 2012 року.

Читайте також:

Британці збираються підняти з дна озера нацистські скарби

В Індії помер чоловік, який розкопав мільярдні скарби у храмі Вішну

ФСБ розкрила таємниці скарбів нацистського спецназу "Вервольф"

На дні Атлантичного океану знайшли корабель з 200 тоннами срібла

На дні Атлантичного океану знайшли корабель з 200 тоннами срібла

Повʼязані теми:

Наступна публікація