Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На eBay продали німецький ноутбук, в якому знайшлися військові секретні дані

Там були документи про німецьку ракетну систему.

На eBay усього лише за 90 євро продали німецький військовий ноутбук, на якому знайшлися секретні дані.

Його купили дослідники з питань безпеки, пише Deutsche Welle.

У комп’ютері містилася документи про пересувну ракетну систему, яку використовували збройні сили Німеччини. Там були інструкції з експлуатації і знищення системи ППО LeFlaSys Ozelot.

Уперше цю ракетну систему "земля-повітря" розгорнули 2001-го, а використовується вона й досі. Її застосовують для швидкого реагування проти повітряних загроз, захищаючи командні пункти та війська в русі.

Як зазначається, файли на ноутбуці були з найнижчим рівнем секретності, а доступ до інформації можна було отримати досить легко. Логін для Windows не вимагав пароля, а логін для програми з секретними документами був захищений паролем, який нескладно вгадати.

Лептоп був міцний і водонепроникний, важив 5 кг і був розроблений для використання в польових умовах, ймовірно, на початку 2000-х років.

Його продавала фірма з переробки відходів з Бінгена. У Міністерстві оборони Німеччини розповіли, що старі компʼютери, які використовуються для LeFlaSys, вивели з експлуатації та відправили на переробку. Фірма, яка займалася утилізацією, була зобов’язана видалити усі дані з ноутбука. У відомстві запевняють, що інформація на ноутбуку не була критичною з огляду на використання її потенційними ворогами.

Але Deutsche Welle зазначає, що згідно з законом перед продажем техніки військові були зобов’язані знищити всі дані.

Нагадаємо, американська і німецька розвідки близько 50 років спільно керували швейцарською фірмою Crypto AG, що займалася розробкою обладнання для шифрування комунікацій. Спецлужби підозрюють у перехопленні секретних листувань у 120 країнах.

Відео Західні спецслужби виявили базу російських шпигунів у французьких Альпах

Півтора десятка розвідників з Росії використовували альпійську базу для операцій по всій Європі. Агенти працюють на головне управління розвідки Міноборони Росії, зокрема, на його елітній підрозділ, що відповідає за замовні вбивства та акти саботажу. І принаймні один з цих шпигунів причетний до отруєння у Британії колишнього розвідника Скрипаля.  

Західні спецслужби виявили базу російських шпигунів у французьких Альпах

Залиште свій коментар

Вибір редакції