На кордоні з Польщею письменники та художники шукали військові форти

На Львівщині відбувся перший фестиваль військової фортифікації. Митці вирішили звернути увагу на унікальні форти, збудовані австрійцями у Першу Світову.

На Львівщині неподалік українсько-польського кордону проходить фестиваль військової фортифікації.

Десятки літераторів, художників та музикантів зібралися там, де зазвичай прикордонна служба ловить нелегалів. Вони вишукують старі форти, часів першої світової, щоб очистити, зберегти та привернути до них увагу. Картину доповнює музика та інсталяції.

Таким чином в Україні вперше за часи незалежності звернули увагу на унікальні Австрійські споруди, збудовані в 1914-1915-му роках.

Оборонна лінія Австрійських фортів розтягнулася на 50 кілометрів, вона була збудована за особистою вказівкою австрійського імператора Франса Йосипа І.

Фортеці – це не що інше, як литий бетон з елементами заліза. Вперше їх почали будувати ще у 1872, але вони можуть простояти, за словами фахівців ще десятки років. Цегла, яку використовували ля будування протягом п'яти років визрівати в ямі, як вино, щоб мати міцність.

Фестиваль відбувається в межах трьох фортів, де загинули близько семи тисяч осіб у 1914-1915 роках.
З польського боку кордону форти давно стали об'єктом військового туризму, попри те, що відступаючи у 1915 році австрійці повністю їх підірвали.

Чому фестиваль вирішили провести лише цього року, дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Кузьма випив пива та подружився з козлом

Етно-фестиваль "Трипільське коло 2009"

Дружина британського прем'єра пройде на чолі гей-параду

Під Києвом будують древнє місто князя Володимира
 

ВідеоНа Львівщині шукають військові форти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: