На планету прийшов китайський Новий рік. Як правильно зустріти Вогняну Мавпу

Нині дуже сприятливий час, щоб загадувати бажання і починати щось нове.

На Землю прийшов китайський Новий рік. Вогняна Мавпа 2016-го остаточно прийшла на зміну Дерев'яній Козі 2015-го.

Нинішню ніч і завтрашній день китайці вважають магічними. Це другий молодий місяць після зимового сонцестояння – межа між старим і новим роком. Дуже сприятливий час, щоб загадувати бажання і починати щось нове, кажуть астрологи і майстри фен-шуй. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Журналістка ТСН Юлія Дячук зібрала низку правил і ритуалів, які, за віруваннями китайців, зроблять цей рік максимально щасливим.

Як по-китайськи задобрити небо:

1. Одяг

Оскільки це рік Вогняної Мавпи, зустрічати його треба у чомусь червоному, рожевому або золотому. Кажуть, чим яскравішим буде вбрання, тим цікавішим рік.

2. Їжа

Аналог новорічного олів'є – відкриті китайські пельмені. Начиняти їх можна чим хочеш. А ще на свято весни у китайців є чудова високовуглеводна традиція – якщо хочете, щоб рік минув вдало, починати його треба з солодкого.

3. Будинок

Вітання всім лінивим – можна не прибирати. І не тільки не прибирати, а навіть сховати десь подалі всі віники і шмати. Китайці чомусь вірять, що саме це може злякати удачу.

4. Волосся

А ще щастя і везіння може злякати волосся. Китайці на свято його не миють і не стрижуть. Кажуть, у першому випадку щастя змивається, а в другому – відрізається. І все це тому, що у китайській  мові ієрогліфи "волосся" і "щастя" – це одне і те ж слово.

5. Подарунки

Слово "мандарин" на певному діалекті дуже схоже на слово "багатство". Китайці вірять, що саме цей фрукт приносить достаток і тому на Новий рік дарують одне одному мандарини.

А взагалі будь-які ритуали і забобони – це тільки форма. Всі психологи, мудреці, феншуїсти говорять про те, що справжню силу в цьому всьому має тільки віра. А без неї всі ці "тьху-тьху-тьху" і "постукати по дереву" – просто порожні звички примітивних переляканих "мавпочок".

ВідеоЯк правильно зустріти китайський новий рік Вогняної Мавпи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: