На Сонці вибухнула незвичайна пляма: коли чекати на магнітні бурі

На Сонці вибухнула незвичайна пляма: коли чекати на магнітні бурі

Викид корональної маси у космос досягне Землі 7-8 травня і завдасть шкоди магнітному полю планети / Фото: Associated Press

Вибух від плями на Сонці може принести з собою магнітні бурі.

Незвична пляма на Сонці, яка має зворотну полярність, AR3296 вибухнула і зробила потужний викид корональної маси (СМЕ - ред.) в космос, що може призвести до нових магнітних бур на Землі.

Як повідомляє сонячна лабораторія Spaceweather, сонячний вибух стався 4 травня і призвів до екстремального ультрафіолетового спалаху, який тривав майже 3 години.

Викид СМЕ у космос, за прогнозами астросиноптиків, досягне Землі 7-8 травня і завдасть шкоди магнітному полю планети. Магнітна буря сягне потужності 5-6 балів.

Тим часом, якщо вірити фахівцям порталу Tesis.xras, 7 травня магнітосфера Землі буде спокійною протягом доби.

Портал оновив графік магнітних бур до кінця травня. Від 5 до 31 травня очікується сім магнітних збурень і жодної справжньої магнітної бурі. Переважно на збурення варто чекати у третій декаді місяця, а саме: 23, 24, 25, 26, 28, 29 і 30 травня. Між цими датами буде невелика перерва, коли магнітосфера вгамується — 27 травня.

Варто нагадати рекомендації, щоб уникнути погіршення самопочуття під час магнітних бур: треба якомога більше гуляти на свіжому повітрі, обмежити вживання алкоголю, кави та жирної їжі, зайнятися йогою чи медитацією.

Нагадаємо, в небі над Україною 3 травня з'явилося сонячне гало – незвичайне оптичне явище, що виникає в атмосфері внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація