На "Титаніку" врятувалися зухвалі янкі. Ввічливі британці потонули

Науковці вивчили історію "Титаніка" з точки зору психології поведінки людини у кризових ситуаціях.

Австралійські дослідники з Технологічного університету Квінсленда дійшли висновку, що американцям під час катастрофи "Титаніка" вдалося врятуватися завдяки своїй зухвалості та відсутності комплексів етикету.

Вони без зайвих сентиментів сідали в рятувальні шлюпки, тоді як британці ввічливо чекали своєї черги або навіть поступалися своїми місцями іншим пасажирам, пишуть науковці.

Дослідження проводив фахівець з психології поведінки в економіці Девід Севідж. Він вивчив чотири великі морські катастрофи XX століття, аби визначити, як люди поводяться в ситуаціях, коли йдеться про життя та смерть.

Використовуючи ключові поняття економіки - дефіциту і особистого інтересу - Севідж спробував з'ясувати, чи повертаються люди до менталітету "природного відбору", стикаючись із смертельною небезпекою, повідомляє Brisbanetimes.com.au.

Як відомо, на "Титаніку" в рятувальні шлюпки спочатку садили жінок та дітей, і лише потім чоловіків. Місць на шлюпках було недостатньо, проте, навіть вочевидь усвідомлюючи реальну можливість загинути, багато пасажирів поступалися іншим своїми місцями.

Згідно з даними дослідження, деякі британці поступалися своїми місцями в шлюпках, виходячи з усталених правил ввічливості, незрозумілих американцям. На думку Севіджа, тиск етикету не був настільки сильний на американців, як це спостерігалося серед англійців.

Результати роботи австралійських вчених показують, що соціальні норми і альтруїзм настільки сильні, що діють навіть під час небезпечних для життя кризисних ситуацій. Девід Севідж також проаналізував крах лайнера "Лузітанія", збитого в 1915 році німецьким підводним човном біля берегів Ірландії, судна Andera Doria в 1956 році і пасажирського порома "Естонія" в 1994 році.

Англійський океанський лайнер "Титанік", що на той момент був найбільшим судном у світі, у свій перший рейс вийшов з порту Куїнстаун 10 квітня 1912 року. На борту перебувала 2201 людина.

15 квітня в Атлантичному океані судно зіткнулося з айсбергом і від отриманої пробоїни затонуло. Рятувальних шлюпок не вистачило на всіх, оскільки судно вважалося непотоплюваним. В результаті катастрофи "Титаніка" загинули 1503 людини, а історія "Титаніка" стала легендарною.

Читайте також:

Остання пасажирка "Титаніка" продасть спогади про трагедію
Квиток на "Титанік" продали за 66 тисяч
Продається ключ з "Титаніка"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: