На торгу: парова машина

Парова машина, єдина, яка ще їздить, збудована у 1884 році, буде виставлена на торги у Каліфорнії.

Парова машина, яку організатори аукціону називають найстарішою з тих, що діють, буде виставлена на торги в Піббл Біч (штат Каліфорнія) 19 серпня цього року.

Автомобіль марки "De Dion-Bouton et Trepardoux" був побудований у Франції в 1884 році, приблизно за рік до того, як Отто Бенц і Готліб Даймлер створили перші експериментальні автомобілі, які як паливо використовували бензин. Генрі Форд побудував свою першу машину лише через 12 років після появи чотириколісного автомобіля "De Dion-Bouton et Trepardoux" на прізвисько "Маркіз". 

У 1882 році молодий граф Альбер Де Діон, об'єднавши зусилля з інженером Жоржем Бутоном і механіком Трепарду, в своєму маєтку створює компанію "De Dion-Bouton & Trepardoux". За два роки ентузіастам вдається розробити конструкцію чотириколісного автомобіля, Бутон збирає його своїми руками. Трепарду ж відповідає за паровий двигун. На виготовлення двомісного паромобіля пішли два роки. 

За даними аукціонного будинку "Gooding & Company", який влаштовує торги, з моменту виготовлення цей автомобіль змінив лише двох власників. 

Для того, щоб автомобіль поїхав, його потрібно "розпалювати" впродовж півгодини, після цього "Маркіз" може розвивати швидкість до 61 кілометра в годину. 

За словами куратора транспортних засобів музею Генрі Форда Боба Кейсі, видно, цей автомобіль є найстарішим з нині діюих. У експозиції музею є зразки, які були виготовлені ще в 60-і роки XIX сторіччя, проте їздити на них зараз небезпечно. За оцінками аукціонного будинку, вартість автомобіля може досягати двох мільйонів доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: