На Землі з'явиться новий океан: розколюється цілий континент

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
118к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Землі з'явиться новий океан: розколюється цілий континент

University of Rochester

Науковці вважають, що через кілька мільйонів років тектонічні плити, що утворюють Африку, розірвуться і розділять континент надвоє.

На одній з найспекотніших точок на Землі є місце, де повільно розколюється цілий континент. 

Як повідомляє NBC News, в регіоні Афар Нубійська, Сомалійська і Арабська тектонічні плити повільно віддаляються одна від одної, поступово формуючи новий океан.

"Ми бачимо, що починає формуватися океанічна кора: вона дуже відрізняється від континентальної кори за своїм складом і щільностю", - зазначив аспірант Університету Лідса Крістофер Мур.

Спостереження за формуванням нового океану дасть геологам безпрецедентну можливість з'ясувати, як відбувається такий тектонічний розрив. Плити Землі постійно переміщаються, але вчені досі не знають, що саме змушує ці три віддалятися одна від одної. Сьогодні найпопулярніша теорія процесу полягає в тому, що масивні, розпечені породи з мантії пузиряться у точці, де зустрічаються три плити, проте вчені підкреслюють, що подібні ідеї важко довести.

Однак під час спостережень учених з'явився прогрес. Нові супутникові дані допомагають дослідникам краще зрозуміти цю трансформацію:

"За допомогою GPS ми можемо вимірювати швидкість руху до декількох міліметрів на рік. У міру того, як ми отримуємо все більше і більше вимірів від GPS - ми можемо отримати набагато більше уявлення про те, що відбувається", - прокоментував один з геологів Кен Макдональд.

Зараз вчені припускають, що новий океан в Африці з'явиться через 5-10 мільйонів років.

Нагадаємо, що від льодовика в Антарктиді відколовся айсберг розміром з Лондон. Дуже великий айсберг в 1270 км² відколовся від шельфового льодовика Бранта товщиною 150 метрів, майже через десять років після того, як вчені Британської антарктичної служби (BAS) вперше виявили зростання великих тріщин в льоду. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
118к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація