NASA загубило 90 гумових качечок

Американське космічне агентство втратило в Гренландії 90 гумових качечок.

Іграшки були запущені у воду у вересні, і з того часу їх ніхто не бачив, пише газета The Guardian. Експеримент за участю гумових качечок повинен був показати, як тала вода витікає з льодовиків. Останніми роками швидкість танення льодовиків помітно зросла, і тала вода, що збирається, йде через міжгір'я. Вчені хотіли перевірити, як вода "змащує" поверхню крижаних платформ, полегшуючи їхнє ковзання один біля одного.

Качечок, які добре тримаються на поверхні і стійкі до низьких температур, спустили в міжгір'я в надії, що вони зможуть виплисти в морі з-під льодяних каналів. Проте жодна з них так і не винирнула. Фахівці NASA просять всіх, хто побачить жовту гумову ачечку в околицях Гренландії, негайно зв'язатися з ними.

На кожній іграшці прикріплена електронна адреса, куди можна відправити повідомлення. За кожну качечку вартістю 2 долари космічне агентство пропонує нагородження у розмірі сотні доларів.

Окрім качечок, в Гренландії у NASA пропав GPS-передавач розміром з футбольний м'яч, який раптово перестав подавати сигнали.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: