Населення планети старіє

Скорочення народжуваності і збільшення тривалості життя в сучасному світі веде до стрімкого старіння населення планети.

Скорочення народжуваності і збільшення тривалості життя в сучасному світі веде до стрімкого старіння населення планети, - стверджують експерти ООН.

У штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку була представлена доповідь "Розвиток в старіючому світі". За прогнозом експертів, вже в найближчі десятиліття люди віком понад 60 років складатимуть половину дорослого населення планети, при тому, що зараз вони складають близько 10% чисельності землян. 

На сьогоднішній день в світі налічується понад 670 мільйонів пенсіонерів, і щороку це число збільшується в середньому на 1,2 мільйона. 

За даними ООН, за останні півстоліття середня тривалість життя в світі збільшилася на 18 років і досягла 66 років при виразній тенденції до довгожительства жінок. 

"Найстарішою" частиною світу є Європа. Проте тенденція старіння незабаром охопить всю планету. У державах, що розвиваються, в найближчі десятиліття цей процес буде ще стрімкішим, ніж це було в промислово розвинених країнах, -  вважають в ООН.

До 2050 року 79% літніх людей проживатимуть саме в державах, що розвиваються. ООН закликає країни завчасно продумати систему пенсійного забезпечення, працевлаштування і соціальної адаптації літніх людей, страхової охорони здоров'я.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: