На Філіппінах біологи відкрили рослину, яка харчується пацюками, у Таїланді мешкає слизняк-"гурман", а в Папуа-Новій Гвинеї - жаба-буратіно, яка демонструє своє збудження носом.
Наукові склали своєрідний "рейтинг" найбільш дивовижних створінь, відкритих з початку нового, XXI сторіччя.
Жаба-буратіно
Міжнародна експедиція екологів і географів (Conservation International and the National Geographic Society) нещодавно повернулася з Папуа - Новій Гвінеї. В одному з віддалених районів - в горах Фойя (близько 2000 метрів над рівнем моря) - вчені виявили невідому раніше деревну жабу. У неї виріс досить довгий ніс. За цей жабу назвали Піноккіо (Pinocchio frog), чи – Буратіно.
Як з'ясувалося, у самців ніс має велике сексуальне значення – він піднімається, коли самець починає проявляти підвищений інтерес до самки з метою спаровування. І опускається, коли він ні про що "непристойне" не думає.
Кульок, що поїдає пацюків
На Філіппінах, на острові Палаван, британські біологи відкрили новий вид м'ясоїдної рослини.
"Це найбільша з усіх відомих хижих рослин. Харчується не тільки комахами, але й невеликими тваринами кшталт мишей і щурів", - розповів біолог Стюарт Макферсон.
Назвали монстра Ловчий лист Аттенборо (Attenborough's Pitcher, Nepenthes attenboroughii) на честь знаменитого популяризатора світу природи, британського натураліста і телеведучого Девіда Аттенборо.
Рослина згортає своє листя (16 - 30 см) в кульки і виробляє всередині в'язку рідину. Цими кульками і ловить усіляку живність відповідних розмірів. А потім поїдає її.
Черв'як з бомбами
Зелені бомбардувальники (Swima bombiviridis) - так охрестили дослідники раніше невідомі науці види кільчастих хробаків завдовжки від 18 до 93 мм. Їх знайшли морські біологи зі США та Швеції, використавши дистанційні глибоководні роботи "Тібурон". Відкриття було зроблено на глибинах 1800 - 3700 метрів у бухті Монтеррей, що біля тихоокеанського узбережжя США.Бомбардувальниками черв'яків назвали за аналогією з військовими літаками. Адже вони використовують захисний прийом, дуже схожий з так званими тепловими пастками, завдяки яким пілоти літаків обманюють самонавідні ракети.
У момент небезпеки черв'як вистрілює зі своїх зябер "снаряди" - кульки, заповнені рідиною. Вони інтенсивно світяться зеленим кольором протягом декількох секунд, після чого повільно згасають. Вчені вважають, що кульки здатні відволікати хижаків досить тривалий час, для того щоб черв'як міг втекти.
Мочалка-кілер
Глибоководна губка-вбивця (Killer Sponge) схожа на дзигу. Її виявили у водах Нової Зеландії, причому істота м'ясоїдна - що нечувано для губок.
У кілера є скелетна голка, яка свідчить про дуже стародавнє походження. Раніше подібний скелет зустрічався тільки у тварин, які жили в ранній юрський період, майже двісті мільйонів років тому. Це відкриття наводить на думку, що людство, прагнучи підкорити космічні глибини, практично нічого не знає про глибини Світового океану.
Слизняк-гурман
Слизняку Aiteng ater біологи присвятили окрему родину - Aitengidae - через незвичайні гастрономічні уподобання цієї істоти. Він просто обожнює "страви" з комах. Споріднені з ним види обмежуються водоростями і яйцями молюсків. Назва походить від Ай Тен - так називають ляльок у Південному Таїланді, гладких і чорних, як багнюка. Водиться слизняк в Сіамській затоці біля Таїланду.
Риба-Дракула
Риба-Дракула (Danionella dracula) отримала своє прізвисько за химерні ікла. Як у міфічних вампірів. Незважаючи на страхітливий вигляд, рибка не є небезпечною. Дрібна. Ікла є тільки у чоловічих особин. І вони їх використовують лише під час бійки з іншими самцями.На диво, Дракула відноситься до сімейства коропових – повністю беззубих і смачних. Водиться в річках М'янми, в західній частині півострова Індокитай.
Картопля-вим'я
На Мадагаскарі знайдено солодкий картопля, що формою нагадує вим'я корови. Наукова назва його - вимо'яподібний ямс (Udderly Weird Yam, Dioscorea orangeana). У цього екзотичного примірника кілька пальцеподібних часток, тоді як у звичайних - по одній.
Гігантська павучиха
Найбільший вид, що відноситься до золотих павуків-колопрядів (golden silk orb-weavers), відкрили Матьяж Кунтнер з Національного інституту біології Словенії та Джонатан Коддінгтон зі Смітсоніанського Національного музею природознавства. Виявлені павуки - Nephila komaci - виявилися рекордсменами за розміром. Розмаху лап у них досягає 15 сантиметрів. При цьому самки більші за самців у п'ять разів.
За словами вчених, це приклад роботи еволюції, зацікавленої в отриманні більшого потомства. "Це саме самки величезні, а не самці малі", - пояснюють дослідники. Павуки мешкають в національному парку ПАР і на Мадагаскарі.
Гриб на прізвисько Скромний фалос
На островах Сан-Томе і Принсипі в Гвінейській затоці Атлантичного океану біологам несподівано натрапив на очі дивний гриб, який недовго думаючи назвали Маленька гідність (Small Favor). А потім все-таки додали ще одну назву - Скромний фалос (Phallus drewesii) - за приголомшливу подібність з відповідним людським органом. У грибі всього 5 сантиметрів. Звідси і скромність.
Читайте також:
Вчені знайшли найбільшого морського хижака: кашалот розміром з автобус полював на китів
Серед мешканців Океану знайдено безсмертну істоту