Найстаріша жінка України у 116 років погано бачить, але досі виводить дітям бородавки

Найстаріша жінка України у 116 років погано бачить, але досі виводить дітям бородавки

Дата публікації
Найстаріша жінка України у 116 років погано бачить, але досі виводить дітям бородавки

Христина Нагорна наближається до світового рекорду.

Найстарша жінка України, яка дожила до 116 років, жаліється на зір, бо не може займатися улюбленою справою — шиттям і плетінням. Здоров'ям старенької не надивуються лікарі. На її адресу виклики бувають хіба що через те, що в горлі дере. Христина Нагорна вже потрапила до українського реєстру рекордів і, схоже, готується побити світовий, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Христина Нагорна народилася у 1900-му. Пожила за царя, при більшовиках, а коли розпався Радянський Союз, бабусі виповнився 91 рік. Все пам'ятає, як учора. Шкодує, що поділитися спогадами ні з ким.

"Нема чоловіків моїх років, нема і баб. Нема дочки, нема і онучки, онучкиної дочки, і тієї нема. Усі поховались, а мені треба за них доживати", - каже бабуся.

116 — це вже рекорд України. Наша бабуся Христина у трійці найстарших жінок світу. І це при тому, що дата у її паспорті умовна. Усіх дітей у цьому селі, які народилися у 1900-му році, записали чомусь 1-го липня.

Бабуся Христина хоч і не бачить і не чує, але вимагає, щоб її город був не гірший за сусідський. Зараз вся робота на плечах у соціальних працівників. Це коли їй було лише 110, вона сама тримала кабанчика і кроликів. Тепер вже не подужає. Але підробіток не полишає. До бабусі Христини досі привозять дітей виводити бородавки.

Жаліється бабуся Христина на очі - без шиття засумувала. Пригадує свої сто років.

"Тоді мені веселіше було. Я буду сидіти, буду в'язати. Можу усе, що хочеш робить. А як осліпла, то як посадило", - каже вона.

В місцевій амбулаторії кажуть, що зрідка для профілактики міряють старенькій тиск.

"Міряли, і гіпертонії теж нема. Десь там кашель може якийсь чи ОРЗ. І то раз на рік. Більш нічого у нашої бабусі — ні артрити, ні поліартрити, ні коліна в неї не болять, ні голова!", - каже медсестра Світлана Лисенко.

От тільки рецепта довгожительства бабуся не знає. Живе, як хочеться, й прямує до світового рекорду.

Нагадаємо, найстарішою жінкою у світі вважається 119-річна Селін дель Кармен Оля з Аргентини. У свідоцтві про народження сказано, що жінка народилася 15 лютого 1897 року. Селіна - мати 12 дітей і бабуся вже величезної кількості онуків. За словами жінки, вона живе так довго, тому що не курить, працює, багато рухається і ходить пішки, а також по-справжньому любить. Найголовнішим рецептом довголіття Селін вважає щасливу і люблячу родину. 

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Як живе найстарша жінка України

Як живе найстарша жінка України

Наступна публікація