Не розібравшись у нюансах діалекту, уряд Канади назвав ескімосів "засранцями"

У прес-службі уряду Канади допустили всього одну помилку, яка ледь не стала причиною міжетнічного скандалу.

Канцелярії канадського прем'єр-міністра довелося вибачатися перед жителями північної території країни за прикру помилку, допущену під час п'ятиденної поїздки глави держави по арктичних районах.

У понеділок офіс прем'єра видав прес-реліз, в якому повідомлялося про те, що поїздка почнеться з відвідини Нунавута - найкрупнішої території у складі Канади із столицею Ікалуїт, розташованою на Баффіновій Землі. У перекладі з ескімоського діалекту інуктітут "Ікалуїт" означає "багато риби". Проте в прес-релізі столиця автономного району помилково кілька разів писалася як "Ікуалуїт", із зайвою буквою "у", яка абсолютно міняє значення слова. Саме таке написання часто дратує корінних жителів автономного району.

"Не можна сказати, що це хороше слово. Це означає "люди з брудними задницями", - розповіла журналістам Сандра Інутік, місцевий лінгвіст.

Вибачення з боку офісу прем'єр-міністра були негайними. Там заявили, що мала місце помилка, яка повинна піднести канадцям урок. "Сподіваємося, що завдяки цій прикрій друкарській помилці, яка була виправлена, більше людей взнає, що в слові "Ікалуїт" немає зайвої букви "у", - заявив прес-секретар прем'єр-міністра Дімітрі Соудас.

Він відзначив, що вслід за нещасливим прес-релізом багато ЗМІ, зокрема видання Canadian Press, передрукували назву столиці з помилкою, підписавши цим словом ілюстрації. Прес-реліз був видалений з сайту прем'єра вранці у вівторок, коли його вже встигли прочитати блогери, що живуть на півночі.

За словами лінгвіста, неправильне написання столиці зустрічається дуже часто. "Недавно мені прийшло запрошення від університету, в якому було невірне написання", - сказала Інутік.

Територія Нунавут була утворена в 1999 році, її назва перекладається з мови канадських ескімосів як "наша земля". На цій території проживають близько 31,5 тисяч людей, 85% яких – інуїти (канадські ескімоси). Територія Нунавута займає 23% загальної площі Канади.

Читайте також:

Генерал-губернатор Канади публічно з'їла сире серце тюленя

У Німеччині лікар помилково перетворив гермафродита на чоловіка

Комп'ютерна помилка знищила озеро в Австралії

Подружжя судять за помилку банку, яку вони прийняли як "дар від Бога"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: