Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Щорічно пародійна на Нобелівську премія вручається найбільш дивним та непотрібним дослідженням.

У Гарвардському університеті 13 вересня вже у 28-й раз оголосили лауреатів Шнобелівської премії. Ця пародійна на Нобелівську премія традиційно вручається за два тижні до основної нагороди, однак вчені ставляться до неї з великою симпатією та часто її відвідують.

Переможці премії традиційно отримують спеціальну нагороду та десять трильйонів зімбабвійських доларів, які з 2009 року не випускаються та не використовуються навіть у самому Зімбабве.

У галузі медицини перемогу здобули американські вчені. Вони встановили, що катання на американських гірках може прискорити вихід каменів із нирок. До того ж, на швидкість впливає і нумерація вагончика, в якому їде пацієнт – найшвидше камені із нирок виходять, коли людина їде в останньому вагончику.

Шнобелівську премію з антропології отримала група вчених з восьми країн за дослідження того, що люди в зоопарку приблизно з такою ж частотою копіюють поведінку шимпанзе, як і шимпанзе копіюють поведінку людей.

У галузі біології премію теж отримала група вчених з п’яти країн, які довели, що людина на смак зможе одразу відрізнити вино, в якому була муха, оскільки людські рецептори здатні відчути ферменти самки навіть у мінімальній концентрації.

Що стосується хімії, то тут перемогу здобули португальські вчені, які досліджували можливість застосування людської слини для очищення різних поверхностей.

Премію з медичної освіти отримав японський вчений Акіра Хоріучі, який встановив переваги самоколоноскопії, зазначивши, що для цієї процедури придатний і стандартний японський колоноскоп для дітей.

Шнобелівську премію у галузі літератури отримала група вчених з Австралії, Сальвадору та Великої Британії. Згідно з їхнім дослідженням, люди найчастіше не читають інструкції до складних товарів та не використовують всіх їхніх функцій.

У галузі харчування перемогу здобув вчений Джеймс Коул, який довів, що канібалізм у часи палеоліту давав людині меншу кількість поживних речовин, ніж інші види м’яса.

Премію у галузі репродуктивної медицини отримала група вчених із шести країн, які запропонували власний варіант встановлення порушень ерекції у чоловіків. Спосіб полягає у використанні кільця поштових марок, які наклеюються на чоловічий пеніс у стані спокою перед сном. Якщо вранці смужка з марок лишається цілою, це свідчить про порушення ерекції.

Шнобелівську премію миру отримали вчені з Іспанії та Колумбії, які вивчали лайку на дорогах та встановили, що на поведінку водіїв впливає рівень стресу, втоми та індивідуальних особливостей.

У галузі ж економіки перемогу здобула група вчених з Канади, США, Китаю та Сингапуру за вивчення ефективності використання ляльок вуду проти несправедливих начальників. Вчені довели, що такі дії є нешкідливими для самих керівників, однак значно знижують рівень агресії та приносять полегшення їхнім підлеглим.

ВідеоКоти – це рідина та корисні обійми крокодила: у Гарварді вручили "Шнобелівську" премію

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції