Німецькі вчені з'ясували, як тепла ванна допомагає побороти депресію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідники радять розслаблятися у ванні щодня увечері.

Вчені з німецького університету у Фрайбургу провели дослідження, в якому знайшли позитивний вплив гарячої ванни на боротьбу з депресією.

Про це повідомляє The Mirror.

Дослідники з Фрайбурга запросили 45 людей з депресією та запропонували їм приймати гарячу ванну по 30 хвилин щодня протягом восьми тижнів. Після цього люди впродовж 20 хвилин розслаблялися, загортаючись в ковдру з пляшкою гарячої води.

Наприкінці, в учасників експерименту визначили настрій і перевірили їхній стан згідно з "шкалою депресії". Результати показали, що в середньому психічне самопочуття групи покращилося на шість пунктів.

Хоч зазвичай рекомендують лікувати депресію з допомогою фізичних вправ, це дослідження показало, що ті, хто приймав теплу ванну, набрали на три пункти більше, ніж ті, хто виконував по 45 хвилин аеробні вправи протягом тижня.

Теорія полягає в тому, що ванна допомагає збільшити температуру тіла, вона може зміцнити і синхронізувати добовий ритм. У депресивних людей цей ритм може бути порушений або відтягнутий на кілька годин.

Отож, вчені радять знаходити час, щоб відпочити та проводити щодня кілька хвилин у ванні з температурою води від 40°С до 45°С.

Раніше українські лікарі, психологи та дієтологи розповіли про дієві методи, які допоможуть побороти осінню депресію.

ВідеоОсіння депресія - як її побороти та перейти в новий графік

За календарем осінь уже місяць, однак за температурою літо щойно закінчилося. Героїня нашого сюжету не знає, як перейти в осінній графік без головного болю. Усе, що спадає їй на думку - постійно пити каву. 

Осіння депресія - як її побороти та перейти в новий графік

Залиште свій коментар

Вибір редакції