"Новий-оселедець"

У Нідерландах почався сезон "нового оселедця" (по-голландськи "ниуве харінг"). Судна, повернулися з довгоочікуваним виловом.

Перша діжка малосольного оселедця була продана в Гаазі з аукціону за 70 тисяч євро. Таку суму заплатило Об'єднання молодих підприємців нідерландського міста Хардервейк. Гроші будуть перераховані до Всесвітнього фонду боротьби з раком.

В середу в приморському районі Гааги Схефенінге в п'ятизірковому готелі на березі моря відбувся харінг-банкет, на який були запрошені політичні і громадські діячі, бізнесмени, посли іноземних держав, журналісти. Офіціанти розносили таці з очищеним і випатраним оселедцем без кісток, яку гості запивали пивом або місцевим міцним напоєм женевером. Тут також можна було покуштувати всілякі салати з оселедцем, холодець з харінга і навіть оселедцевий торт.

А у суботу в риболовецькій гавані Схефенінга відбудеться так званий День прапорців - народне свято, присвячене "новому оселедцю". Гавань прикрасять прапорцями, а рибаки розказуватимуть про свою професію, виступатимуть фольклорні ансамблі, проводитися демонстрації національного одягу і народних ремесел. А найголовніше: всі відвідувачі зможуть вдосталь поласувати малосольним оселедцем, якого при гостях віртуозно очистить професіонал.

З серпня по грудень оселедця багато енергії витрачає на утворення ікри і молочка. Крім того, взимку в морі менше її основного корму - планктону. Тому риба значно втрачає в жирності. За весну вона відгодовується, і коли жирність харінга досягає 16 і більше відсотків, можна вважати, що в морі плаває делікатес.

Декілька відерок такого "нового оселедця", виловленого, як правило, в другій половині червня, підносять королеві Нідерландів Беатрікс.

Винайдений в Голландії ще в 14-м столітті особливий спосіб очищення і засолу визначає неповторні смакові якості "нового голландського оселедця". Коли не було холодильників, він же дозволяв збільшити термін зберігання риби.

У Нідерландах оселедець не тільки святковий делікатес, але і повсякденний продукт харчування. Зголоднілий на вулиці голландець звичайно зупиняється біля прикрашеного прапорцями оселедцевого лотка, господар якого очистить для нього оселедця.

Голландський оселедець вважається дуже корисним для здоров'я. Проведені в Англії і Голландії дослідження показали, що вживання її в їжу знижує ризик серцевих захворювань. У Нідерландах широко поширена приказка: "Харінг в країні - доктор осторонь".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: