Обама розпочав листування з кубинською дисиденткою

Кубинська дисидентка написала листа американському президенту і отримала відповідь.

Обама розпочав листування з кубинською дисиденткою
Фото Йоан Санчес з її блогу
Президент США Барак Обама залишив повідомлення в блозі Generacion Y, що належить кубинській дисидентці Йоан Санчес.

У своєму повідомленні Обама відповідає на запитання Йоан, що стосуються відносин між США та Кубою. Зокрема, він зазначив, що ознаками "потепління" у відносинах двох країн можна вважати початок переговорів проослаблення ембарго, введеного 47 років тому американською владою, а також діалог про залагодження питань міграції та налагодження стабільного поштового сполучення.

Однак при цьому президент підкреслив, що значне поліпшення двосторонніх відносин можливо тільки у випадку, якщо кубинська влада розпочне забезпечувати дотримання прав людини і звільнить політв'язнів. Обама підтвердив, що в діалозі з Гаваною не має наміру виставляти попередніх умов, але "переговорів просто заради переговорів" він не приймає.

Президент також нагадав, що зміни на краще на Кубі можливі тільки в тому випадку, якщо ініціатива буде виходити від самих кубинців. Крім того він запевнив, що США не планують військової інтервенції на "Острів свободи" з метою встановлення демократії.

Відповідаючи на запитання Санчес про те, чи пов'язані перебої з інтернетом на Кубі з американським ембарго, Обама повністю спростував це припущення. За його словами, забезпечення інтернету на Кубі компаніями з США Білим домом тільки заохочується.

Крім того, Обама високо оцінив зусилля Йоан Санчес в боротьбі за свободу слова і висловив надію, що на Кубі з'явиться більше людей, які зможуть вільно висловлювати в Мережі свої політичні погляди.

За словами кубинки, крім Обами лист з питаннями про відносини Америки та Куби отримав від неї і Рауль Кастро, але не відповів.

34-річна Йоан Санчес є одним з найвідоміших критиків кубинського режиму, її блог неодноразово блокувався владою.

У жовтні 2009 року Санчес заборонили виїхати з країни в США для отримання присудженої їй журналістської премії Марії Мурсія Кабот. 9 листопада вона була викрадена і побита трьома невідомими людьми. На її думку, це були співробітники правоохоронних органів. 

Читайте також:

Сестра Фіделя Кастро зізналася, що працювала на ЦРУ

Рауль Кастро не зрадить соціалізм заради відносин зі США

Кабмін готує допомогу Кубі на 5 мільйонів гривень

Від економічної блокади США Куба втратила 236 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: