Оксфордський словник вирішив, що 2020 рік не можна пояснити одним словом, тому обрав аж 16 - список

Дата публікації
Перегляди
3982
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Оксфордський словник вирішив, що 2020 рік не можна пояснити одним словом, тому обрав аж 16 - список

Фото: Associated Press

Лексикографи обрали від одного до трьох головних слів для кожного місяця.

Оксфордський словник англійської мови (OED) вперше не зміг визначити слово року. Вчені-лінгвісти вирішили, що "одне слово не може чітко охопити 2020 рік", тому створили свій перелік "Слів безпрецедентного року". 

Про це йдеться у щорічному звіті OED. 

Словник охарактеризував 2020-й як "рік, що залишив нас безмовними”, а одного слова не вистачить, аби підбити його підсумки, тому вирішили, що найкраще розширити щорічний вибір на цілий список.

Лексикографи Оксфордського словника обрали від одного до трьох головних слів для кожного місяця, починаючи від січня і закінчуючи жовтнем. Слова пов'язані з тим місяцем, в якому їх використовували найчастіше.

Bushfire (лісова пожежа). Стало словом січня через лісові пожежі в Австралії, які тривали від вересня 2019 року до березня 2020 і знищили пів мільярда тварин, ще 3 мільярди постраждало.

Impeachment (імпічмент). Його також обрали словом січня через процедури імпічменту президента США Дональда Трампа, яку почала Палата представників. Приводом для імпічменту стала розмова Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.

Acquittal (виправдання). Слово лютого згадували найбільше на тлі рішення Сенату США не підтримувати імпічмент Трампа.

Coronavirus (коронавірус). До березня 2020 року це був один з найпоширеніших іменників в англійській мові. Так стали називати новий тип коронавірусу SARS-CoV-2. 

COVID-19. У лютому ВВОЗ дала таку назву хворобі, спричиненій SARS-CoV-2.

Lockdown (локдаун). Головне слово квітня. Так в англомовних країнах називають жорсткі карантинні обмеження, які вводять через пандемію коронавірусу.

Social Distancing (соціальне дистанціювання). Найчастіше використовувалося у квітні через вимогу дотримуватися соціальної дистанції щонайменше в 1,5 метра у зв'язку з пандемією. 

Reopening (відкриття). Слово травня, яке означає відновлення роботи або відкриття кордонів через послаблення карантину. У країнах Європи послаблення карантину почалося саме у травні.

Black Lives Matter - дослівно перекладається як "життя чорних важливе". Назва міжнародного антирасистського руху, який називає своєю метою боротьбу проти насильства до темношкірого населення. Стало словом червня через протести проти расизму і насильства в США.

Cancel culture (культура скасування). Означає тиск або критику відомих людей з боку суспільства через їхню поведінку або висловлювання, якщо вони розходяться з загальноприйнятими уявленнями про світ. Слово найбільше використовувалося у липні, зазвичай воно трапляється у соцмережах. 

BIPOC (Black, Indigenous and People of Color). Абревіатура для позначення темношкірих людей, представників корінного населення та людей, що не належать до білої раси. Стала найбільш поширеною у липні внаслідок протестів після загибелі Джорджа Флойда в США та руху Black Lives Matter. 

Mail-in (поштою). У серпні це слово вживали найчастіше, обговорюючи голосування поштою на виборах президента США. Цю процедуру голосування немало критикував Дональд Трамп.

Belarusian (білоруський). Слово серпня через протести в Білорусі, які почалися після президентських виборів 9 серпня, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко. 

Moonshot (амбітний та інноваційний проєкт). Слово також перекладається як "політ на Місяць". Назву Moonshot отримала програма британського уряду для масового тестування людей на COVID-19. Стало словом вересня, адже в той час прем'єр Британії Борис Джонсон оголосив про запуск програми. 

Superspreader ("суперпоширювач"). У жовтні слово набуло популярності після спалаху коронавірусу у Білому домі. Так називають інфікований організм, який з тієї чи тієї причини має підвищену заразність для інших, або ж людину, яка має велику кількість соціальних контактів.

Net zero ("вуглецева нейтральність", або "кінцевий нуль"). Слово означає мету зниження до нуля обсягу парникових газів, що утворюються в результаті діяльності людини. Використовувалося у жовтні через обіцянки Китаю повністю припинити викиди вуглецю в атмосферу до 2060 року.

Нагадаємо, словник англійської мови Collins Dictionary назвав слово 2020 року - найважливішим стало "локдаун" (lockdown). Від початку пандемії коронавірусу лексикографи зареєстрували різке зростання використання цього слова - 250 тисяч випадків. 

Експерти визначили слово, яке об'єднало мільярди людей у світі у 2020 році

Експерти визначили слово, яке об'єднало мільярди людей у світі у 2020 році
Дата публікації
Перегляди
3982
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація