Останнє авто маршала

Останнє авто маршала Анрі Філіпа Петена - голови колабораціоністського уряду Франції в період Другої світової війни – продано на аукціоні.

Маршал Анрі Філіп Петен (Фото: www.ptitrain.com)
Маршал Анрі Філіп Петен створив уряд, що співпрацював з нацистською Німеччиною, але після визволення Франції здався владі, приїхавши саме проданому нині автомобілі (Фото: www.ptitrain.com).

Останнє авто маршала Анрі Філіпа Петена - голови колабораціоністського уряду Франції в період Другої світової війни – продано з молотка за 31 тисячу євро на аукціоні, який відбувся у Фонтенбло, недалеко від Парижа. 

За словами організаторів торгів, автомобіль придбав 65-річний житель Бретані, хрещеник Петена. Щоправда, самого маршала цей пенсіонер, що значну частину життя пропрацював маляром, і в очі не бачив: за прийнятою в довоєнній Франції традицією, Петен у відповідь на прохання церковної громади дав заочну згоду стати хресним батьком, але на церемонії хрещення його представляв місцевий префект. 

Утім, ця обставина нітрохи не зашкодила колишньому малярові мати добрі почуття до Петена, так що на аукціоні він виклав за останній автомобіль маршала практично всі свої заощадження, більш ніж удвічі перевищивши початкову ціну торгів (15 тисяч євро). 

Шестициліндровий лімузин Viva Stella було виготовлено 1939 року на одному зі заводів "Рено" на спеціальне замовлення Петена. Згідно з історичними документами, саме на цьому автомобілі глава вішистського уряду в квітні 1945 року прибув до військ, що звільнили Францію, і здався владі. 

Згодом це авто належало різним приватним колекціонерам, а ось тепер перейшов у власність хрещеника Петена.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: